fbpx
Close

Kaia Kanepi hea turniir võinuks jätkuda, otsustasid väikesed nüansid ja vaimne valmisolek

Kaia Kanepi ei pea endale midagi ette heitma, sest mängis hea turniiri. Aga ikka mõtled, kus saanuks paremini. / Foto: AP/Scanpix

Tennisnet küsis kahelt treenerilt arvamust Kaia Kanepi napi kaotuse kohta Iga Swiatekile Australian Openi veerandfinaalis ja mõlemad leidsid, et võimalused poolfinaali pääsuks olid täiesti olemas.

Harri Neppi tõi välja, et Kaia võinuks veel rohkem suruda Swiateki eeskätt. “Vastane oli sellega püsti hädas, aga mängu jooksul hakkasid Kaia löögid jääma pehmemaks. Ta andis pallile rohkem keerdeid ega surunud enam lamedate löökidega,” ütles Neppi. “Samuti ka siis, kui tal olid esimeses setis settpallid, ta ei servinud teise kasti Swiatekile eeskäe alla. Kohe kui servis, sai punkti.”

Redt Reimal ütles samamoodi, et vastase eeskäe survestamine võinuks olla pidevam ja kõrgemas tempos. “Tundus, et Swiatek oli ka närviline ja sellisel juhul on vaja survestada. Kui pallivahetus läks pikaks, kandus edu Swiatekile, sest ta on kaitses parem. Kaia kaotas 90% neist punktidest, mis venisid üle 9 löögi,” sõnas Reimal. Kuid Reimali sõnul oli ka Kaia kaitsemäng tasemel. “Kaia jooksis välja raskeid palle ja võitles lõpuni. Tal olid veel kolmanda setiski oma võimalused, see oli ime, et ta füüsiliselt pidas vastu kolm tundi. Ma ei olegi Kaiat nii hästi kaitses mängimas näinud, kui sellel turniiril.”

Neppi sõnas, et Kaia kaitsemäng oli omal tasemel hea, aga mitte parem kui Swiatekil. “Kahjuks ta kaitsega ikkagi mänge ei võida,” nentis Neppi. “Ma tooksin lihtsalt välja mõned olulised geimid, kus mäng võinuks minna teistpidi. Kõigepealt teises setis seisul 1:0, 30:0 jäi Swiateki tõrje lühikeseks, aga Kaia lõi ründelöögi külje pealt välja. Kui ta kaotusseisu jäi, oli selge, et mäng venib pikemaks. 2:0 edu võinuks palju muuta. Siis tuli Kaia järele 4:4 ja Swiatek alustas servigeimi topeltveaga. Selle peale ta muutis tehnikat, ei löönud servi enam kõvasti, vaid pani mängu sellise kick-servi, kus pall põrkab kõrgele. Kaiale oli see ootamatu ja ta eksis tõrjetel,” rääkis Neppi paarist võtmehetkest.

Reimali arvates need võtmehetked või tehnilised nüansid ei olnud kõige määravamad. “Jah, tehnika ja taktika on tennises oluline, aga mulle tundus, et vaimne valmisolek teise seti lõpus sai määravaks. Kaial polnud justkui eneseusku, et nüüd ma võtan selle mängu ära. Löögiarsenal oli täiesti olemas, et kohtumine enda kasuks pöörata,” ütles Reimal.

scroll to top