fbpx
Close

Anett Kontaveit langeb järgmisel nädalal maailma edetabelis neljandaks

Anet Kontaveit mullu Ostravas mängimas Belinda Benciciga. / Foto: Reuters/Scanpix

Kuna sel nädalal lähevad maha mulluse Ostrava turniiri punktid, langeb Anett Kontaveit edetabelis koha võrra, sest eelmisel aastal ta selle turniiri võitis.

Anett kaotab 440 punkti, kuid sellega möödub temast vaid Paula Badosa (Hispaania), kes võib isegi rohkem vahet suurendada, sest ta mängib sel nädalal Tokyos. Kuna aga keegi Anetti lähimatest jälitajatest Tokyos või Soulis ei osale, siis Eesti esireket neljandast kohast madalamale langeda ei saa. Tänavu mängitakse Ostrava turniir kohe pärast Tallinn Openit 3.-9. oktoobrini ja Anett võib seal punktid tagasi saada, aga esialgu peab ta leppima langusega.

Kaia Kanepi on jooksvas edetabelis tõusnud 31. kohale, aga ta ei pruugi seda säilitada, sest mitmed rivaalid mängivad Aasia turniiridel. Tallinna WTA turniiri asetust antud muutused ei puuduta, sest mängijad paigutatakse tänase edetabeli põhjal, kus Anett on kolmas ja Kaia 32. Praeguse seisuga Kaia ei saa asetust Tallinn Openil, kuid mõne mängija loobumise korral võib see muutuda. See on küll spekulatsioon, aga Jelena Rõbakina (Kasahstan) mängis eile Portoroži turniiri finaalis (kaotas tšehhitar Katerina Siniakovale) ja kui tal ka Tokyos läheb hästi, ei pruugi ta Tallinnas mängida.

scroll to top