fbpx
Close

Anett Kontaveidi mäng avab Prahas veerandfinaalide päeva

Anett Kontaveit Hamburgis. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveit (1) ja Anastassia Potapova (7) kohtuvad Praha turniiri veerandfinaalide päeva esimeses mängus, mis algab Eesti aja järgi kell 12.

Tegemist on kordusmatšiga, mis toimub täpselt nädal hiljem, sest Hamburgis mängiti just reedel poolfinaale, kus see kohtumine tookord toimus, Loomulikult avaldas Tennisnet siis ka põhjaliku eelvaate, kus me Potapovat tutvustasime. Sellepärast polegi uut vaja, sest ega ju nädalaga jõudude vahekord ei muutu, ainult väljakukate muutus. Aga väljakukattesse puutub just see, et oma ainsa WTA turniiri võitis Potapova tänavu saviliival, aga Anett ei olegi sel kattel turniiri võitnud. Nii võiks eeldada, et katte vahetus justkui soosiks Eesti esireketit, aga see on natuke spekulatsioon.

Teine asi on muidugi selles, et Hamburgi poolfinaali punktidega on Potapova tõusnud maailma 59. reketiks, mis on taas tema kõrgeim ranking nagu oli ka Hamburgi 63. edetabelikoht. Kuid see number üksi ei tee veel mängijat tugevamaks. Kuna eelmises eelvaates Hamburgi poolfinaali tulemust märgitud pole, lisame, et mäng lõppes 6:3, 7:5, aga võinuks lõppeda kindlamalt, sest Anett juhtis teises setis oma servil 5:2.

WTA tennisefoorumis käis selle kohtumise üle paras poleemika, kus tuletati meelde, et Potapova fännid on teda kogu aeg nimetanud potentsiaalseks TOP10 mängijaks. Tõsi, see võib juhtuda kiiresti – meenutame, et mullu esmakordselt esikümnesse tõusnud Barbora Krejcikova (Tšehhi) ja Paula Badosa (Hispaania) olid ca pool aastat varem kuskil 70. koha lähistel. Anetti esmakordne tõus esikümnesse ei tundunud aga hüppena, sest ta oli ju 2019. aastal maailma 14. reket.

Lisame veel, et tabeli alumises pooles sündis täna suurüllatus, kui teisena asetatud Krejcikova (ja veel koduseinte toel) kaotas 6:3, 5:3 eduseisult maailma 251. reketile Nao Hibinole (Jaapan) 6:3, 6:7, 3:6. Kuid tšehhe rõõmustas 18-aastane Linda Noskova, kes alistas Alize Cornet’ (Prantsusmaa, 5) 7:5, 1:6, 7:6. Nii võib tabeli alumisest poolest finaali jõuda ikkagi tšehhitar, sest Noskova on favoriit Hibino vastu ja Marie Bouzkova (8) Oksana Šelehmeteva vastu.

Viimane teema on kihlveokontorite panus ja kui Hamburgis anti Anettile Potapova vastu võidukoefitsient 1,42, siis nüüd 1,50. See on muidugi üsna väike vahe, aga seega leitakse, et minimaalselt on Potapova šansid seekord suuremad. Võib-olla põhjusel, et Anett ei mänginud täna Lucie Havlickova vastu veenvalt. Vaadake tennise pakkumisi ennustusportaalist Paf.

Prahas lubatakse homme ka vihma, aga mitte enne kella 16 (kohalik aeg). Seega ei tohiks sadu segada kaht esimest veerandfinaali, aga võib-olla mitte ka kolmandat.

scroll to top