Anett Kontaveit langes Praha veerandfinaalis, Anastassia Potapova sai kindla revanši

Anett Kontaveit. / Foto: AP/Scanpix

Nädal tagasi alistas Anett Kontaveit (1) Hamburgis Anastassia Potapova (7) 6:3, 7:5, aga täna tuli tunnistada venelanna 6:1, 6:1 paremust.

Selline tulemus juba iseenesest näitab, et Potapova hiilgemängust üksi poleks piisanud, Anett pidi mängima alla oma keskmise taseme ja eks see nii oligi. Kaks esimest geimi panid tegelikult mängujoonise paika. Anett lõi paar korda napilt välja, Potapova tabas aga järjekindlalt jooni ja saigi murde kätte. Kolmes järgmises geimis teenis Anett vaid ühe punkti, sest üks läks heast algusest uskumatusse hoogu, aga teisel tekkis frustratsioon.

Anett üritas küll, aga need katsed ei kandnud eriti vilja. Võitis mõned ilusad punktid, tegi mitu efektset tilkpalli, aga kohe pärast seda järgmisel punktil eksis – niisugune oli Anetti mäng. Tõrjegeimides polnud aga kahjuks üldse võimalusi, Potapova esimese servi protsent oli 74 ja lisaks piisavalt tugev. Venelanna võitis esimeselt pallingult 84 ja Anett 44% punktidest.

Äralöögid olid selles mängus tegelikult viigis 9:9, aga vigu tegi seega (kui üldpunktid olid 54:25 Potapovale) Anett 45 ja vastane 16. Kuid tundub, et selle mängu statistik eksis Anetti vigadega, lugedes 19 liht- ja 26 sunnitud viga, pigem olid need numbrid vastupidised. Potapova lihtvigade arv (8) on seevastu tõenäoline, sest venelanna eksis tõesti vähe.

“Jah, Anett hakkas vigu tegema juba teise ringi mängus Lucie Havlickova vastu,” sõnas treener Harri Neppi. “Aga Potapova on ka selline mängija, et kui ta on hoos, siis kõvakattel kindlasti ohtlikum. Liival sai Anett pallivahetusi rohkem dikteerida.”

Potapova ütles pärast mängu, et see oli tema karjääri parim võit, arvestades nii vastase taset kui edetabelikohta. “Sellist tulemust poleks uskunud, aga enda hea mäng ei olnud mulle üllatus. Püüdsin keskenduda ja iga punkti täiega mängida,” sõnas venelanna, kes on nüüd teel TOP 50 suunas. Praegu on Potapova jooksvas edetabelis WTA 54. reket, aga poolfinaali võitmise korral kerkiks 47ndaks.