Endiste sõbrannade mäng lõppes Marta Kostjuki võiduga

Marta Kostjuk jõudis esmakordselt WTA Masters 1000 turniiri poolfinaali. / Foto: AFP/Scanpix

Indian Wellsi Masters 1000 turniiril oli naiste üksikmängu veerandfinaalis täna intrigeeriv vastasseis, kus Marta Kostjuk (Ukraina, 31) alistas Anastassia Potapova (28) 6:0, 7:5.

Tegemist on endiste sõbrannadega, kes noorteklassis mängisid koos paljudel turniiridel ja jõudsid üsna järjestikku ka juunioride slämmivõiduni – aasta vanem Potapova 2016 Wimbledonis ja Kostjuk 2017 Australian Openil. Võrdluseks mainime, et Potapova eakaaslane Iga Swiatek jõudis slämmivõiduni alles 2018 Wimbledonis, aga nüüdseks on nende rollid muidugi vahetunud.

Intriiga seisnes muidugi selles, et nüüdseks on mängijate riigid kaks aastat sõjas ning enam Kostjuk venelannadega ei suhtle ja pärast mängu kätt ei suru. Potapova juhtis omavahelistes mängudes lausa 4:0, aga täna oli ta poolteist setti täielikult liimist lahti – palju topeltvigu ja muid lihtvigu. Aga kaotusseisult 0:6, 0:3 võitis Potapova ootamatult kümme punkti järjest, mis tähendas seisu 2:3, 30:0. Seda geimi Potapova kätte ei saanud, aga viigini 5:5 ikkagi jõudis. Kuid Kostjuk, kes tervikuna oli selles mängus selgelt parem, võttis end kätte ja võitis viimased kaks geimi.

Sel ajal, kui Kostjuk juubeldas, surus Potapova kohtuniku kätt ja läks kohe oma pingi juurde. Kuigi nii võib tunduda, et tema otsustas mitte kätt anda, oli põhimõtteliselt venelanna käitumine loogiline, sest tobedam olnuks jääda võrgu juurde ootama, kui on teada, et vastane kätt ei anna. Kahjuks on tennis üks väheseid alasid, kus ukrainlased peavad kannatama, et agressorriigi esindajail lubatakse kaasa teha ja neil tuleb vaenlaste vastu väljakule minna.

Arvatavasti on Kostjuki järgmine vastane Swiatek, kuid nii või teisiti on 21-aastane ukrainlanna juba jõudnud karjääri ühe parima tulemuseni. Ainult tema tänavuse Australian Openi veerandfinaali võib ehk pidada napilt paremaks kui Masters 1000 poolfinaali – vähemalt WTA punkte annab esimene tulemus mõnevõrra rohkem.

Meeste esimeses veerandfinaalis jätkas oma võiduseeriat tänavuse hooaja parim mängija Jannik Sinner (Itaalia, 3), kes alistas Jiri Lehecka (Tšehhi, 32) 6:3, 6:3. Sinner on nüüd võitnud järjest 16 mängu – 7 Australian Openil, 5 Rotterdami turniiril ja esialgu 4 Indian Wellsis.

Teistest veerandfinaalidest kirjutame homme hommikul.