fbpx
Close

Daniil Glinka alustas Egiptuse turniiri võidukalt ja teenis esimese ATP-punkti!

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Kvalifikatsiooni kaudu põhivõistlusele pääsenud 18-aastane Daniil Glinka alustas Sharm el Sheikhis edukalt, kui võitis esimeses ringis Valgevene tennisisti Aleksei Homitši (maailma edetabeli 1445.) 7:5, 6:4. See tähendab, et Glinka teenis karjääri esimese ATP-punkti!

Esimeses setis murdis Glinka vastase pallingu seisul 3:3, aga andis kohe oma servi tagasi. Seisul 5:5 tegi aga Eesti tennisisti otsustava murde. Teises setis õnnestus murre ainult Glinkal seti algul. Oma pallingut hoidis ra edukalt, ehkki vastasel oli kokku 5 murdepalli. Glinka ise realiseeris 6st murdepallist 3. Eesti mängija servis hästi, ta lõi 6 ässa ja võitis esimese pallingu punktidest koguni 86%. Teises ringis on aga Glinkal raskem vastane – kolmandana asetatud tšehh Marek Gengel (ATP 704.).

Glinkaga koos Egiptuses mängiv Kaur Kiur Saar: “Daniil oli selgelt domineerivam pool, vastane praktiliselt kogu mängu jooksul initsiatiivi ei saanud. Serv töötas Daniilil väga hästi.  Ta survestas kiire tempoga ja vastane oli pidevalt raskustes. Vastase servigeime oleks ehk võinud veidi teravamalt mängida, aga üldpildis oli väga hea mäng.”

Glinka mängib sel aastal veel mõned täiskasvanute turniirid, siis aga lülitub viimast korda noorteturniiridele, mida ta vanuse tõttu 2019. aastal enam mängida ei saa. Daniil osaleb Põhja-Ameerika turneel, mille nael on kuulus Orange Bowl, kus võitjate nimistus on ka kaks eestlannat: põhiklassis (U18) Anett Kontaveit ja kuni 16-aastaste seas mullu võidutsenud Katriin Saar. Glinka treeneri Andres Kuhi sõnul ei pea tema hoolealune tänavu enam meeste turniiridele keskenduma, sest järgmisel hooajal punktisüsteem muutub ning punktide kogumine pole praegu esmatähtis.

Sharm el Sheikhis mängis ka Karl Kiur Saar, kellel loosiga ei vedanud – ta jäi avaringis alla esimesena asetatud itaallasele Alessandro Begale (ATP 333.) 4:6, 3:6.

Turniiritabel.

scroll to top