fbpx
Close

Anett Kontaveit kaotas Birminghami turniiri avaringis

Anett Kontaveidi muruväljakute hooaeg algas kaotusega. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit kaotas Birminghami turniiri esimeses ringis kohaliku publiku lemmikule Johanna Kontale (Suurbritannia, 7) 4:6, 2:6.

Kirjutasime juba eelvaates, et Anett kohtus Kontaga valel ajal, sest vastane on praegu väga heas vormis pärast edukat liivaväljakute hooaega. Inglanna hea vorm leidis kinnitust ka tänases mängus, kui välja arvata kuus topeltviga. Äralöökide/lihtvigade arvestuses ei olnud inglanna oluliselt parem, näiteks esimeses setis olid näitajad päris võrdsed – lihtvigu tegi Kontaveit 13 ja Konta 15, äralööke vastavalt 8 ja 10.

Kuid sunnitud vead olid need, mida eestlanna tegi rohkem. Tarvitses vaid Kontal natuke pikemalt ja ohtlikumalt lüüa, kui ta punkti kätte sai, aga Anett pidi iga punkti võitmiseks natuke rohkem pingutama. Vähemalt pooltes servigeimides tegutses eestlanna ülihästi, aga kui Konta sai tõrjemängu käima, jäi kohe hätta.

Esimeses setis murdis Konta Anetti pallingu seisul 2:2, kuid selle murde tegi eestlanna tagasi viigistades 4:4. Järgmine geim oli pikk, aga Konta kasutas ära neljanda murdevõimaluse ja kallutas seti enda kasuks. Teises setis oli Konta juba sedavõrd enesekindel, et pidurdada oli teda raske. Rünnakud õnnestusid inglannal järjekindlalt, samal ajal jättis Anett nii mõnigi kord šansi kasutamata. Tema ründemängu efektiivsus jättis eelkõige soovida, ehkki ilusaid punkte saavutas Kontaveit päris palju.

Statistika annab servi osas eelise Anettile, kes 5 ässa kõrval ei teinud ühtki topeltviga, Konta aga 3 ässa kõrval 6 topeltviga, nagu juba loo algul mainitud. Napilt parem oli ka Kontaveidi esimese servi protsent – vastavalt 67 ja 65. Aga edu lõpeb kohe, kui vaadata palju punkte kumbki esimeselt servilt teenis – Kontaveit 62% ja Konta 82%. Vahe oligi selles, et Konta võttis kõik need punktid, mis võtta andis, aga Anett neist parimal juhul kaks kolmandikku. Murdepalle oli Anettil kokku 3 ja need kõik ühes geimis, mille ta lõpuks võitiski. Konta realiseeris 8st murdepallist 4.

scroll to top