Anett Kontaveit pääses Wuhanis veerandfinaali

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Wuhani 2,7 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiril alistas Anett Kontaveit hiinlanna Shuai Zhangi (WTA edetabeli 46.) 6:4, 4:6, 6:1 ja jõudis veerandfinaali. Esmakordselt pärast Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi on Kontaveit ühel turniiril teeninud kolm võitu.

Kaks esimest setti olid tasavägised ja möödusid rütmis “kord peal üks, kord teine”. Oli pallivahetusi, kus pikema kõrre tõmbas hiinlanna, kuid siis leidis Anett taas omapoolse vastuse. Eestlanna asus esimeses setis murdega juhtima, kuid pärast seisu 3:1 jäi taha 3:4. Siis hakkas taas peale jääma Kontaveit, kes otsustava murde tegi seisul 4:4. Tundus siiski, et pikemad pallivahetused, kus mängiti peamiselt krossi, lõppesid rohkem hiinlanna kasuks. Teises setis oligi vastane natuke domineerivam ja viigistas seisu.

Kolmandas setis tegutses Kontaveit keskendunult ja hakkas ühe rohkem kasutama eeskäerünnakuid piki joont, mis tõid edu. Zhang omakorda ka eksis rohkem kui kahes esimeses setis ja nende kahe teguri koosmõjuna polnud Anettil raskusi matš enda kasuks pöörata.

Kontaveit lõi viis ässa ja tegi kaks topeltviga, Zhang vastavalt üks ja kolm. Esimese servi protsent oli küll hiinlannal parem (vastavalt 64 ja 58%), kuid Kontaveit teenis esimesest pallingust 63% ja Zhang 57% punktidest. Teise pallingu näitajad olid sarnased (49 ja 48%). Taas oli Kontaveit edukas servimurretel – 13st 7. Juba 50% murdepallide realiseerimist loetakse heaks.

Veerandfinaalis on Kontaveidil võimalus saada Katerina Siniakovalt (Tšehhi) revanš US Openi avaringi kaotuse eest. Kaheksa parema hulka pääses ainsa asetatud mängijana Ashleigh Barty (16.), mistõttu tabel on sedavõrd lahtine, et tõusnud on ka Kontaveidi turniirivõidu võimalused. Ent nii võivad mõelda ja ülejäänud seitse veerandfinalisti.