fbpx
Close

Teretutvus rannatennisega

– Rannatennise reketid / Foto: Eneli Lattik

Tahaksid rannatennist mängida, aga ei tea millest alustada? Peas keerlevad mõtted, et kuidas kordagi elus reketit käes hoidmata küll midagi nii keerulist ja uut peaksid selgeks saama?

Sellised mured on rannatennisega alustamiseks küll täiesti alusetud. Selleks, et rannatennisega algust teha ei pea olema tennise taustaga. Mängijad tulevad rannatennise juurde väga erinevate spordialade või tegevusalade juurest.  Kes on enne tegelenud võrkpalliga, kes pikamaajooksu või võimlemisega. Samuti ei loe ka see, mis sünniaasta on passis. Kui vähegi huvi ennast vormis hoida ja sporti teha, siis leiab võistlusi erinevale tasemele ning vanuseklassile.

Rannatennise mängimiseks piisab sellest, kui sul on läheduses mõni rannavolleplats (asja ajab ära ka muruplats), rannatennisereketid, mängimiseks vajalikud pallid ning paariline või paarilised, kellega mängu nautida. Kui ei tea, kus kohast leida endale sobivaid mängupartnereid, siis näiteks Tartus tegeleb selle probleemi lahendamisega SK Beach Tennis Tartu, kes korraldab rannatennisetreeninguid täiskasvanutele. Grupitreeningus osaledes leiad endale mõnusad inimesed, kellel huvi ja tahtmine rannatennist mängida. Veel üks koht, kus rannatennise aktiviste leida on rannatenniseturniirid, aga väga edukalt saavad rannatennise mängimisega hakkama ka inimesed, kes pole varem selle alaga tegelenud, sest rannatennis on kergem mäng alustajale kui näiteks tennis . Nüüd kui mängupartnerid on leitud, oleks vaja ka varustust. Rannatennisetooteid, sealhulgas rannatennisepalle ning reketeid müüb ametlikult Eestis Beach Tennis Pro, kelle kodulehelt leiab suures valikus rannatennisereketeid, erinevate hindadega ning erineva tasemega mängijatele. Kui Beach Tennis Pro toob maale Tom Caruso reketeid, millega mängivad ka hetkel Eesti naisesinumbrid, siis on võimalik erinevate tootjate rannatennisereketeid tellida ka interneti teel. Kui on olemas inimesed, kellega mängida ja varustus, siis on puudu veel ainult koht. Suvel ei ole sellega väga suurt muret, igal pool, kus leidub rannavolleplats on võimalik mängu harrastada (asja ajab ära ka muruplats) lastes võrgu madalamale kui rannavollevõrk. Suve suurimad rannatennise tõmbekeskused on Viljandi järve ääres olevad väljakud, Tartus Rahingel olevad 4 rannatennise jaoks mõeldud väljakut, Tallinna lähistel Laulasmaal asuvad väljakud ning Tallinnas Haven Kakumäe väljakud. Talvel harrastamiseks on parimad võimalused Tallinnas uuel Teras Beachil, teine sisehall asub Tartu lähedal – Nõo Rannahall. Neile lisaks on üks siseväljak olemas ka Viljandis.

scroll to top