fbpx
Close
PAF.ee

Anett Kontaveit jooksvas edetabelis 27., Kaia Kanepi jääb esialgu olümpialt välja

– Kaia Kanepi olümpiašansid püsivad, aga need ei ole eriti kõrged. / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kuigi Anett Kontaveit oli vahepeal pärast Prantsusmaa lahtistel 3. ringi jõudmist jooksvas edetabelis 27., langes ta esmaspäeva ametlikus rankingus 29. kohale, aga on jooksvas tabelis taas kaks kohta kõrgemal.

Kaia Kanepi on nii käesoleva nädala WTA kui ka jooksvas edetabelis 77. ja arvutuse kohaselt ei tohiks ta selle rankinguga Tokyo olümpiale pääseda. “Esialgu avaldab ITF nimekirja, kes pääsevad edetabelikohaga olümpiale ja seejärel rahvuslikud olümpiakomiteed kinnitavad, kas need mängijad ikka Tokyos kaasa teevad. Kui on loobujaid, tekib uusi kohti ja seetõttu on Kaial veel võimalus olümpiale saada,” ütles Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. Nagu teatab ITF-i kodulehekülg, selgub lõplik nimekiri 5. juulil.

Kui aga tulla tagasi Kontaveidi edetabelikoha juurde, siis tegelikult ta ju sel nädalal kerkis kaks kohta, sest oli enne Prantsusmaa lahtiseid 31. kohal. Küsimus on pigem jooksvas edetabelis, kus ta vahepeal oli kõrgemal ja nüüd pärast 2019. aasta juuni kolmanda nädala punktide mahaarvamist on uuesti 27., sest Anettist langesid tahapoole Angelique Kerber (Saksamaa) ja Petra Martic (Horvaatia). Kuid nii Kerber kui ka Martic võivad sel nädalal jooksvas tabelis taas Eesti esireketist mööduda, kui mängivad piisavalt hästi Berliini turniiril, kus Anett ei osale.

Samas on kindel, et 32 hulka jääb Kontaveit Wimbledoni turniiriks igal juhul ja seega on tema asetus kindel, vaid täpne number pole veel teada. Anett peaks mängima järgmisel nädalal Eastbourne’i muruväljakute turniiril, aga sealsed punktid enam Wimbledoni rankingut ei mõjuta.

scroll to top