Elena Malõgina jõudis Jönköpingis põhiturniirile, kuid kaotas avaringis

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Elena Malõgina läbis Jönköpingis (Rootsi) kvalifikatsiooni, aga põhiturniiri avaringis kaotas mängu, kus ta võitis vastasest kaks geimi ja kaheksa punkti rohkem.

Maailma edetabelis 578. kohal asuv Malõgina kohtus Fanny Östlundiga (Rootsi, WTA 507.), kellega ta oli maikuus Antalyas kahel turniiril koos paari mänginud. Esimeses setis oli Malõgina oma pallingul ees nii 4:3 kui ka 5:4, aga liivaväljakul naiste mängus serv kuigipalju ei loe ja seisuni 5:5 olid mõlemad võitnud vaid ühe oma servigeimi. Seisul 5:6, 0:40 oli Malõgina taas oma pallingut kaotamas, aga ta päästis kolm settpalli ja viigistas seisu. Kuid tie-break’is ei pääsenud Malõgina välja tagaajaja osast. Viigini ta jõudis, kuid seisult 4:4 kaotas 5:7.

Teises setis ei kaotanud aga Malõgina ühtki oma servi ja koos otsustava seti kahe esimese geimiga oli Eesti kolmas reket võitnud 9st geimist 8. Kuid eduseisul 2:0 jäi ta taha 2:4, viigistas uuesti, aga siis ikkagi kaotas mängu 6:7, 6:1, 4:6. Väga suur vahe oli esimese servi õnnestumisprotsendis – Östlund 81 ja Malõgina 53, ehkki esimeselt pallingult punkte võitis Malõgina protsentuaalselt rohkem (58% vs 51%). Aga kuna Eesti tennisist võitis rohkem punkte (103:95), siis ta pidigi plussi jääma, kuid kaotust vältida ei suutnud. Murdepalle realiseeris Malõgina 15st 8 ja Östlund 14st 7.

Kvalifikatsioonis oli Malõgina asetatud kolmandana ja talle piisas ühest võidust, kui alistas Kajsa Rinaldo Perssoni (Rootsi) 6:2, 7:6. Esmaspäeval oli Malõgina Östlundiga vastamisi ka paarismängus ja kaotas sellegi kohtumise. Koos venelanna Darja Astahhovaga jäid nad alla Östlundile ja Emily Seiboldile (Saksamaa) 1:6, 6:4, 6:10.

Maria Lota Kaul (16) Jönköpingis kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud. Tema pidi erinevalt Malõginast saama kaks võitu, aga sai ainult ühe. Kaul alistas Johanna Strömi (Rootsi) 7:5, 6:1, aga kaotas Federica Arcidiaconole (Itaalia, 6) 1:6, 4:6.

Elizabeth Jürna mängis W25 turniiril Madridis. Ta võitis kvalifikatsioonis Eva Beyebach Munozi (Hispaania) 6:0, 6:0, aga kaotas siis Alexandra Osborne’ile (Austraalia) 1:6, 4:6. Edasipääsuks oleks vaja läinud kolme võitu.