fbpx
Close

Naomi Osaka teist korda järjest slämmiturniiri finaalis

Naomi Osaka. / Foto: Reuters/Scanpix

Jaapanlanna Naomi Osaka (4) jõudis teist slämmiturniiri järjest finaali, kui alistas täna Australian Openi poolfinaalis Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) 6:2, 4:6, 6:4.

Kaks finaali järjest mängis mullu ka Simona Halep, kes Austraalias kaotas, aga Pariisis võitis. Kuid kaks esikohta (tegelikult isegi neli) järjest sai viimati Serena Williams 2015. aastal. Nüüd on kindel, et uut slämmivõitjat naiste tennis ei näe, aga uut esireketit küll, sest ei Osaka ega Petra Kvitova pole varem edetabelit juhtinud. Kumbki pole ka kordagi kaotanud slämmiturniiri finaali, sest Kvitova bilanss on kahest kaks ja Osakal ühest üks.

Tänase poolfinaali esimeses setis oli Pliškova justkui veidi loid, jäi pahatihti löökidega hiljaks ning tema serv samuti ei toiminud. Teises setis mängis Osaka endiselt efektsemalt, ent Pliškova efektiivsemalt – ta tegi selle seti jooksul vaid kolm lihtviga. Kuigi tšehhitar jäi seti algul murdega taha, võttis ta kohe vastase pallingugeimi tagasi ja lõpus murdis uuesti.

Kui Pliškova tõstis ilmselgelt oma mängutaset teises setis, siis kolmanda algul pani Osaka omakorda juurde. Ta mängis mitu lausa imelist punkti ja pääses jälle murdega ette. Kuigi viimastes servigeimides oli jaapanlanna natuke hädas esimese pallinguga, tuli ta servi hoidmisega toime ja kindlustas võidu.

Statistikas oli veidi üllatav, et Osaka jäi ässadega peale lausa 15:3, sest ka Pliškova serv on ju võimas. Samas oli tšehhitar parem esimese pallingu õnnestumises – vastavalt 72 ja 58%. Mängutase oli tervikuna kõrge, mida eelkõige näitavad Osaka 56 äralööki ja 30 lihtviga, Pliškoval olid need numbrid tasakaalus – 20 ja 21. Mõlemad mängijad kaitsesid murdepalle üsna hästi, sest Osaka võitis neid 11st 4 ja Pliškova 8st 2. Osaka jaoks oli ilmselt olulisim hetk otsustava seti teine geim, kus ta seisul 0:1 päästis kolm murdepalli.

Osaka ütles mängujärgses intervjuus, et Pliškova vastulöök teises setis ei tulnud talle ootamatult. “Teadsin, et tuleb raske mäng, tema on ju seni mind rohkem võitnud kui mina teda. Olen nüüd tähtsates matšides rohkem kogenud, aga lõpus tuli teise servi löömise ajal närv sisse. Väga hirmus tunne oli!” pajatas Osaka, ent Eurospordi ekspert Mats Wilander ei uskunud tema juttu: “Polnud küll näha, et ta olnuks närvis.” Wilander arvas, et kuigi Pliškova võib ka veel mõne slämmiturniiri võita, leidub Osakas rohkem tšempioni iseloomu ja mängustiili.

Intervjuu lõpus tänas Osaka oma poolehoidjaid ka jaapani keeles. On küll räägitud, et alates kolmandast eluaastast USA-s elanud Jaapani kodanik sünnimaa keelt ei oskagi, aga täna sai ta hakkama küll. Osaka lisas, et oleks meeleldi mänginud vabas õhus, mitte katuse all. Kui intervjueerija ütles, et väljas on 40 kraadi, siis Osaka vastas, et kuumuses mängimine talle meeldib.

Võib arvata, et laupäevane finaal mängitakse siiski välitingimustes, sest homseks lubab ilmaennustus küll päevaks 42-kraadist kuuma, kuid sellele pidavat järgnema kiire temperatuurilangus ning laupäeval on oodata “ainult” 27 soojakraadi. Kindlat favoriiti pole finaalis aga nii või naa, võib arvata, et kihlveokontorites on mõlema mängija võidukoefitsiendid üsna võrdsed. Mis mõneti on üllatav, et Kvitova ja Osaka polegi varem omavahel kohtunud – seda raskem on finaali tulemust ennustada.


scroll to top