fbpx
Close

Anett Kontaveit ei suutnud hoogu sattunud vastast pidurdada

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit mängis Adelaide’i turniiri avaringis ebaõnnestunumalt kui eelmisel turniiril Brisbane’is ja pidi vastu võtma 2:6, 4:6 kaotuse Anastassia Pavljutšenkovalt (Venemaa).

Pärast üsna kesist servigeimi oli Anettil teises geimis neli võimalust vastase palling murda, aga kui need jäid kasutamata, hakkas Eesti esireketi mäng tasapisi allamäge veerema. Pavljutšenkova sattus aga üha paremasse hoogu. Ehkki venelanna serv pole kindlasti parem kui Anetti eelmisel vastasel Kiki Bertensil, oli eestlanna selle tõrjumisega üsna hädas. On teada, et Pavljutšenkova lööb tõusult väga riskantselt ja teravalt, mistõttu tema mäng on pahatihti vigaderohke, aga mitte täna. Vähemalt seisuni 6:2, 3:0 oli venelanna rünnak üpris veatu. Vahel jääb mulje, et Pavljutšenkova lööb üsna ebapuhtalt, aga paraku efektiivselt.

Päris lõpuni sama imeliselt Pavljutšenkova mängida ei suutnud ning Anett võttis kaks murret tagasi ja viigistas 3:3, kui talle hakkas muret tegema valutav reielihas. Kaotanud oma pallingugeimi, kutsus ta seisul 3:4 füsioterapeudi väljakule ja lasi reie kinni teipida. Anett sai lõpuni mängida, võitis ka veel 0:30 kaotusseisust oma servi, aga murret enam ei teeninud, kuigi venelanna patustas teise seti lõpus üsna ohtralt topeltvigadega.

Natuke alla pooleteise tunni kestnud mängus lõid mõlemad ühe ässa, aga Pavljutšenkova tegi 6 ja Kontaveit 2 topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli pea võrdne (Pavljutšenkova 59, Kontaveit 60), ent esimeselt pallingult võitis venelanna 63%, aga Anett vaid 50% punktidest. Veel suurem vahe oli teisel servil (Pavljutšenkova 57%, Kontaveit 35%). Ning lõpuks murdepallid, mida vastane realiseeris 5st 5 ja Anett 9st 2 – ka see oli üks kaotuse põhjuseid, ehkki tervikuna oli Pavljutšenkova ka ilma selle näitajata täna parem.

Kuna Australian Openi alguseni on veel nädal aega, siis vaevalt reielihase vigastus Anettile saatuslikuks osutub, ent natuke muret võib põhjustada.

scroll to top