fbpx
Close
PAF.ee

Anett Kontaveit Austraaliast: kõige raskem on säilitada head meeleolu

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Igor Pissarev

Anett Kontaveit andis teisipäeval Skype’i teel intervjuu ETV saatele “Ringvaade“, kus ta pajatas Eesti huvilistele oma täielikust karantiinist, milles ta peab viibima peaaegu WTA turniiri alguseni.

Tennisnet juba kirjutas uudise, kuidas lennukis, millega Kontaveit Melbourne’i saabus, avastati ühel reisijal (Bianca Andreescu treener Sylvain Bruneau) koroonaviirus ja kõik tennisistid, kes selle lennuga saabusid, peavad nüüd 14 päeva istuma ainult hotellitoas. Kuna Austraalias on käesoleva uudise kirjutamise ajal juba varahommik, siis peaks kohe algama Anettil kuues päev rangete meetmetega karantiinis.

“Midagi ei ole selle aja jooksul muutunud, peame istuma ikka ainult toas,” edastas Kontaveit Ringvaate reporter Marko Reikopile praeguse olukorra. “Tänu sellele, et Melbourne’is ei saanud inimesed viie kuu jooksul rohkem kodust välja kui ühe tunni päevas, on siin nüüd selline olukord, et nakatunute arv on ümmargune null. Selle kõrval ei tundu meie kaks nädalat liiga palju, aga oleme profisportlased ning nende 70 mängija, kes ainult toas peavad istuma, ettevalmistus pole suureks turniiriks piisav.”

Anett tunnistas küsimusele vastates, et olukord on ebavõrdne. “Me kõik teadsime, et kaks nädalat tuleb karantiinis olla, aga selle aja jooksul saame viieks tunniks välja, et mängida tennist ja käia jõusaalis,” pajatas Anett. “Nüüd on aga nii, et teised kõik saavadki viis tundi väljas sportida, aga meie oleme ainult toas. Olen andnud neli negatiivset koroonatesti, oleks väga ebatõenäoline, et mul võiks olla viirus.”

Kui osa tennisiste on suutnud leida võimaluse ka toas palli vastu seina toksida, siis Kontaveit ütles, et tema seda varianti kasutada ei saa. “Mul on üsna väike tuba ja pole ka jõudu üksi kogu seda mööblit ümber tõsta. Minu treeningud piirduvad rattasõidu ja nende füüsiliste harjutustega, mida saab toas teha,” ütles Anett, kes siiski jättis heatujulise mulje – kui Reikop talt naljaga pooleks küsis, et ega ta ometi toas rattaga sõida, vaid ikka trenažööril, siis Anett naeris lõbusalt.

Aga samas Kontaveit tunnistas, et just hea meeleolu säilitamine on kõige raskem. “Oleme kõik umbses toas, isegi aknad ei käi lahti. Hommikul alustan päeva trenniga, päeval loen ja teen kooliasju, õnneks on see nüüd jälle alanud ja natuke aitab kaasa, et ei pea ainult arvutis passima. Õhtul teen taas natuke trenni ja suhtlen palju oma saatusekaaslastega, kes olid samas lennukis. See on mõnes mõttes vahva, sest meil pole kunagi olnud liiga palju aega suhelda, aga nüüd püüame olla üksteisele toeks. Toitu tuuakse tuppa kolm korda päevas, aga ise menüüd valida ei saa,” edastas Kontaveit.

Anett ütles, et praegu on ta sellega arvestanud, et 14 päeva jooksul midagi ei muutu. “Realistlikult läheb nii, et oleme selle aja lõpuni toas, kuigi Austraalia Terviseametiga peetakse läbirääkimisi, et ehk pääseme varem välja. Kuid midagi rohkemat praegu ei tea. Mingeid ootusi turniiri suhtes ei saa mul olla, sest keegi meist ei tea, kuidas need kaks nädalat vormile mõjuvad,” lõpetas Anett.

Melbourne’i WTA turniir algab 31. jaanuaril ning selleks ajaks on Anett ja tema teised saatusekaaslased karantiinist väljas, kuid mängutase on suur küsimärk.

scroll to top