fbpx
Close

Anett Kontaveit alistas maailma seitsmenda reketi suurepärase mänguga

Anett Kontaveit Eastbourne’i turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ühe oma parima esituse teinud Anett Kontaveit sai Eastbourne’i turniiri 2. ringis jagu maailma seitsmendast reketist Bianca Andreescust (Kanada, 3) 6:3, 6:3.

Lausa maailmaklassi näitas Anett tõrjel, sest tal õnnestus murda koguni kuus Andreescu servigeimi ja seda muruväljakul! Kui poleks olnud kahte kehvemat geimi oma servil, võinuks Anetti mängu lausa hiilgavaks nimetada. Isegi fakt, et Anett jäi äralöökide/lihtvigadega kergesse miinusesse (16/21) ei varjutanud tema suurepärast esitust. Mäng oli tempokas ja eksimusi ikka sisse tuleb ja hullematest meenub ainult geim teise seti 4:2 eduseisul, kus Anett tegi kolm üsna jämedat viga (nende hulgas kolmemeetrine topeltviga vastase murdepallil). Aga taaskord päästis hea tõrje Eesti esireketi – kuues servimurre viis ta ette 5:3 ja viimase servigeimiga vormistas võidu.

Esimene sett algas kolme murdega, mille järel Anett juhtis 2:1. Juba siis jäi mulje, et mõlemad mängijad on tõrjel paremad kui servil, et Andreescu hiljem seda ei tõestanud. Sest servigeim, mille Anett kaotas esimese seti seisul 3:2 ja juba mainitud geim teises setis olid ikkagi tema enda praak, mitte Andreescu supertõrjemäng. Kuid ka esimeses setis tegi Kontaveit pärast kesisemat servigeimi vigade paranduse ja läks oma teed. Tagajoonemängus oli ta Andreescust selgelt üle.

“Mäng on siin turniiril läinud kogu aeg paremaks, olen enda tasemega rahul,” ütles Anett väljaku intervjuus. Tal oli ka hea meel, et mäng toimus peaväljakul. “Publik oli kohal ja see mõjus hästi, sest kaasaelamist ei ole viimasel ajal liiga palju olnud.”

Tennisnet küsis ka ekspert Harri Neppilt, kuidas ikka Anett muruväljakul nii hästi tõrjus, kui ta vahel isegi liivaväljaku mängudes tegi seti kohta kümmekond tõrjeviga. “Andreescu serv ei ole nii kardetav, kui see tundub,” selgitas Neppi. “Ta lööb kõvasti, aga mitte täpselt. Seevastu oli Anetti enda mäng seekord haruldaselt täpne, väga hästi paigutas palli ja seda isegi tugevatelt löökidelt.”

Kontaveidi homne vastane on Viktorija Golubic (Šveits, WTA 72.), kes täna alistas oma tuntuma kaasmaalanna Belinda Bencici (6) 6:4, 6:4. Väljaku intervjuus ütles Anett, et usub tulevat raske mäng: “Pariisis just äsja kohtusime ja võitsin väga napilt.” Jah, küllap ka Eesti tennisesõbrad seda mäletavad, kuidas Anett Prantsusmaa lahtiste avaringis oli taga 6:7, 3:5 ja pidi päästma ka ühe matšpalli. Kuna Tennisnet kirjutas kolm nädalat tagasi eelvaate sellele kohtumisele, siis nii värske loo tõttu me seekord uut eelvaadet ei kirjuta.

Lisame nii palju, et Golubic on muruväljakutel mänginud kolm nädalat järjest, sest juba Pariisi väljakukkumise järel otsustas ta slämmiturniri teisel nädalal osaleda Nottinghami turniiril. Kokku on Golubicil nüüd muruväljakutelt kolm võitu ja kaks kaotust (nende hulgas ka Eastbourne’i esimeste ringide võidud). Kuna nii Nottinghamis kui ka Birminghamis kaotas Golubic mängijaile väljastpoolt TOP50, siis šveitslanna heast vormist murul rääkida ei saa. Kui teatame selle kohtumise aja, paneme ka kirja, millised on ennustusportaali Paf panused.

scroll to top