Peale augusti keskpaigas saadud nappi kaotust Ons Jabeurilt Cincinnati turniiri avaringis on Anett Kontaveit võitnud WTA turniiridel 17-st mängust 16! Tulemuseks karjääri teine ja kolmas turniirivõit. Tõsi, lisaks loobus Kontaveit Chicago turniiri teises ringis Mai Hontama vastu väljakule tulemast, ent tegemist oli pragmaatilise otsusega minimeerimaks vigastuse ohtu ning puhata enne olulisemat ja väärtuslikumat Indian Wellsi turniiri, kus ta on juba veerandfinaali jõudnud. Oma roll selles on ka Kontaveidi uuel treeneril Dmitri Tursunovil, kes andis intervjuu väljaandele Tennis.com.
Dmitri Tursunovi sõnul ei ole Kontaveit oma mängu muutnud, vaid pigem seda, kuidas ta oma oskusi mängus kasutab.
“Ta on natuke agressiivsem ja ma arvan, et tal on see omadus juba iseenesest olemas. Mingil moel oli see tal alla surutud ja ma tundsin, et seda peab ära kasutama. Niisiis, ma tahtsin seda agressiivsust rohkem välja tuua ja töötada nende asjade kallal, mis võivad anda talle enesekindlust olla platsil agressivsem. Kui teil pole midagi, mis seda toetaks, muutute ebastabiilseks ja lööte palle tagaaeda.”
Tursunov märkis, et Kontaveit eelistab pigem võistlemist kui harjutamist, mistõttu on ta püüdnud nende treeningutele lõbu lisada ja mitte veeta tunde platsil lihtsalt lööke harjutades.
Kommenteerides muuhulgas Chicago turniiri teise ringi mängust loobumist, mida venelasest treenerile endale mängijakarjääri jooksul teha kunagi ei meeldinud, ütles Tursunov järgmist: “Ka väiksema vigastusega on see mõnikord põhjendatud. Hiljem võib see põhjustada midagi tõsisemat. Kui ta soovib olla esikümnes, ei kavatse ma keskenduda sellele, et võita veel üks neist WTA250 turniiridest, mis väga palju ei paranda edetabelikohta. Ma ei keskendu täna mängu võitmisele iga hinna eest, vaid keskendun mängu ülesehitamisele, et ta saaks kõrgeimal tasemel mängida.”
Tursunov on rahul Anetti vahetu eduga, See annab mängijale rohkem enesekindlust järgida treeneri juhiseid ka kaasnevates valdkondades: “Toitumine, vastastikune sobivus ja otsused, mis võivad vahel ka tagasilöögi anda. Tahad mõelda pikaajaliselt,” lisas treener.
Tursunov on ka ise kõvasti enesekindlust treenerina kogunud. Pärast profikarjääri lõpetamist on venelane enne Kontaveiti juhendanud Jelena Vesninat ja Arina Sabalenkat.
“Tunnen, et teen head tööd. Varem kartsin seda öelda. Ma käitun vahel nagu idioot ja mõnikord isegi naudin seda, kuid ma tõesti tean, millest räägin ja olen selles kirglik. Mulle tundub, et on palju mängijaid, kes võiksid enda mängu parandada, kuid nad ei tee seda.”
“Kui oled mängija, siis kontrollid kõike. Teil tuleb leida parimad viisid suhtlemiseks ja oma mõtte edastamiseks. Ja loomulikult on mängijad üsna tundlikud. Eesmärk on näidata neile, et neil on arenguruumi. Suur osa sellest on psühholoogiline värk. See on õppeprotsess,” sõnas lõpetuseks Tursunov.