Ons Jabeur võitis kindlalt ja kohtub taas Anett Kontaveidiga

– Ons Jabeur / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Anett Kontaveidi (18) vastaseks Indian Wellsi turniiri veerandfinaalis sai Ons Jabeur (Tuneesia), kes täna hommikul alistas maailma 151. reketi Anna Kalinskaja (Venemaa) 6:2, 6:2.

Praegu maailma edetabelis 14. kohal asuv Jabeur on juba kindlustanud järgmiseks nädalaks pääsu esikümnesse. Ta om jooksvas rankingus 9. kohal ja temast saab mööduda ainult turniiri võitja. Tõsi, kui selleks on näiteks Angelique Kerber (Saksamaa, 10), siis tema kaotab kolme ja poole nädala pärast niikuinii oma 2019. aasta Indian Wellsi finaali punktid ega saaks kaua sellist edetabelikohta nautida.

Jabeur võitis mõlemad setid sarnaselt, murdes vastase servi 3. ja 7. geimis. Oma servi hoidis Jabeur esimeses setis väga kindlalt, loovutades vaid kaks punkti (sama palju andis punkte täna avasetis ära ka Kontaveit, aga ta mängis ühe servigeimi vähem). Kuid teises setis seisul 2:1 sattus Jabeur ka pallingul raskustesse, kui pidi päästma neli murdepalli.

Kontaveit ja Jabeur kohtusid tänavu Cincinnati turniiri avaringis, kus tuneeslanna jäi peale 6:2, 4:6, 7:5. Kuid selle kohtumise ajal oli Anettil parajasti käsil viiemänguline kaotuste seeria, millele ta kohe nädal hiljem turniirivõiduga piiri pani. Seega võiks ehk nappi 5:7 kaotust otsustavas setis lugeda isegi heaks märgiks, arvestades Anetti praegust hoogu. Kuid tõusvas vormis on sel hooajal mänginud ka Jabeur.

Rohkem kirjutame homses eelvaates, sest täna peetakse ainult alumise tabelipoole veerandfinaalid, Kontaveit ja Jabeur kohtuvad neljapäeval (või Eesti aja järgi reede öösel).