Anett Kontaveit ei andnud Beatriz Haddad Maiale mingit võimalust

Anett Kontaveit Indian Wellsis. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit alistas Indian Wellsi turniiri kaheksandikfinaalis maailma 115. reketi Beatriz Haddad Maia tunni ja nelja minutiga 6:0, 6:2.

Eks numbrid räägivad enda eest – võib küll mõelda, et mil viisil suutis Haddad Maia esmaspäeval alistada maailma kolmanda reketi Karolina Pliškova, kuid Anett talle mingit võimalust ei andnud. Samas on üsna tõenäoline, et Anett näitab praegu paremat tennist kui Pliškova ja seda eriti tagajoonelt, kus Haddad Maia vastupanu osutada ei suutnud.

Mäng venis siiski üle tunni eelkõige tänu sellele, et Haddad Maia servigeimid olid suhteliselt pikad. Välja arvatud kohtumise viimane geim, kus Kontaveit murdis nulliga. Kuid näiteks esimeses setis oli brasiillanna kõikides pallingugeimides seis 40:40 ja kahes neist rohkem kui ühe korra. Kaks geimpalli oli ka Haddad Maial, kuid Anett juhtis rohkem ka vastase servil ning oma pallingul kaotas üldse vaid kaks punkti.

Teises setis suutis 25-aastane brasiillanna vähemalt korra ärgata. Ta oli taga 0:3, 0:30, kui põrutas järjest kaks oma selle mängu ainsat ässa. Veel kaks punkti tõid esimese geimivõidu. Järgmises geimis oli Anett ainsat korda oma servil taga (15:30), aga lõpuks domineeris ikkagi pikki pallivahetusi, kuigi Haddad Maia vähemalt ajutiselt pidas survele paremini vastu. Ent brasiillannal ei olnud endal mingit relva. Kindlasti ei teinud ta selles mängus kümmet äralööki, neid võis olla umbes 6-7. Anett kogus punkte nii äralöökidest, vastase sunnitud vigadest kui ka lihtvigadest üsna võrdselt. Kahjuks Indian Wellsi neljandal väljakul ametlikku statistikat äralöökide/lihtvigade kohta ei antud.

Statistikas jäi Haddad Maia kahe numbriga peale: ässad 2:1 ja topeltvead 0:2. Esimese servi protsendiga võitis juba Anett 75 vs 69 ja eriti suur oli tema ülekaal esimese pallingu punktide võitmisel 85% vs 41%. Haddad Maia võitis teisel servil üllatuslikult rohkem punkte (47%) kui esimeselt. Anett kaotas oma servil kokku ainult kaheksa punkti.

Kuna Paula Badosa (Hispaania, 21) alistas täna öösel Barbora Krejcikova (Tšehhi, 3) 6:1, 7:5, pole Indian Wellsis konkurentsi jäänud ühtki esikümne naist. Veerandfinaali jõudis küll kümnendana asetatud 2019. aasta finalist Angelique Kerber (Saksamaa), aga maailma esikümnesse ta ei kuulu.

Anetti veerandfinaalivastane selgub alles hommikutundidel, kui kohtuvad Ons Jabeur (Tuneesia, 12) ja Anna Kalinskaja (Venemaa). Badosa ja Kerber selgitavad tabeli ülemise poole teise poolfinalisti.