Anett Kontaveidi aasta algas kindla kaotusega

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (10) ei saanud Abu Dhabi turniiri avaringis vastu venelanna Veronika Kudermetova agressiivsele mängule ja kaotas 1 tund ja 24 minutit kestnud kohtumise 5:7, 1:6.

Sellest suurema osa (täpselt tund) kestis esimene sett, mille sees oli ka Kontaveidi võetud meditsiiniline paus seisul 1:2. Anett lasi panna plaastri sõrmede vahele ja osaliselt peopessa. Kui palju see mängu segas, on raske öelda. Näiteks seisul 4:5 lisas Anett geimi vaheajal plaastrit veel nii palju, et juba pool kämmalt oli sidemes, aga võitis pärast seda servigeimi nulliga.

Igatahes kohe avageimis näitas Kontaveit väga head tõrjemängu ja murdis vastase serv, kuid ei saanud siis oma pallingul ühtki esimest servi sisse ja andis murde tagasi. Hiljem küll esimese servi protsent mängijate vahel tasakaalustus, kuid Kudermetova serv tundus kogu aeg ohtlikum.

Kuigi vahepeal oli ka mõlemal murdepalle, ei suudetud neid realiseerida ja seisuni 5:6 hoidsid nii Kontaveit kui ka Kudermetova oma servi. Siis aga riskis Kudermetova tõrjetel õnnestunult ja Anettil ei jäänudki võimalust seti viimast geimi päästa. Anett võitis esimeses geimis 44 punkti, millest 23 tulid vastase lihtvigadest ja sellele võib ehk lisada 7-8 esimese servi tõrjeviga, kus Kudermetova ülemäära riskis (aga need loetakse sunnitud vigadeks).

Teises setis mängis Anett juba tujutumalt ja lootust ei tekkinud. Statistika kõige iseloomulikumad numbrid on äralöögid: Kudermetova 18, Kontaveit 7. Kusjuures 7st äralöögist 3 teenis Anett serviässadest. Kui lugesin õigesti, siis veel kaks äralööki tulid sellest, et Anett suutis kaitses ootamatult hästi palli tagasi lüüa. Nii et kahe seti peale tegi Kontaveit oma rünnakutest vaid kaks äralööki. Nii ei saa mängu võita, sest kui vastane on agresiivsem, siis Anetti stiilis mängijal kogu aeg kaitsesse jäädes erilisi šansse pole – või olnuks vaid siis, kui Kudermetova eksinuks veel rohkem. Aga lõpuks oli lihtvigade arv üsna võrdne – Kudermetova 32 ja Kontaveit 30 – nii et ka siit ei saanud Eesti esireket mingit ülekaalu.

Esimese servi õnnestumisprotsent jäi lõpuks napilt Kudermetova kasuks 55-53, aga see ilmselt ei olnud määrav, pigem oli venelanna serv efektiivsem. Ning kuna mõlemad võitsid teiselt servilt rohkem (!) punkte kui esimeselt (Anett vastavalt 54 ja 52%, Kudermetova 66 ja 59%), siis võib öelda, et see näitaja polnudki tähtis. Murdepalle realiseeris Kudermetova 9st 4 ja Kontaveit 4st 1.

Nüüd ei saa Kontaveit ühtki võistlusmängu pidada enne 31. jaanuari, kui algab Melbourne’i WTA turniir. Nädala peab ta harjutama veel Abu Dhabis ja sealt saab alles mängijate ühise tšarterreisiga lennata Austraaliasse, kus algab kahenädalane karantiin ja viiel korral tuleb anda koroonaproov.