fbpx
Close

Harri Neppi: füüsiliselt võimsate ja tugevate lööjate vastu läheb Anett Kontaveidil alati raskeks

– Anett Kontaveit esmaspäeval Abu Dhabis treenimas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Tennisetreenerist ekspert Harri Neppi ütles pärast Anett Kontaveidi 5:7, 1:6 kaotust Veronika Kudermetovale, et endale tüüpiliselt ei tulnud Eesti esireket toime kõva löögiga vastasega.

“Kindlasti häiris Anetti natuke see sõrmede juures olnud väike vigastus, mis eelkõige segab reketi hoidmist ja põhjustab ebapuhtaid tabamusi, aga see ei olnud kaotuses otsustav,” ütles Neppi. “Anett on püsti hädas kõigiga, kes tugevalt löövad. Ta ei jõua siis pallile juurde, ei saa oma rünnakut käima. Vastane on tänu heale füüsilisele võimsusele võimeline ka tugevale löögile tugevalt vastama, aga Anett peab ise saama initsiatiivi.”

Tennisnet küsis Neppilt, et miks on siis Kontaveit maailma edetabelis 24., aga Kudermetova 46. kohal. “Sellepärast, et Kudermetova teeb palju vigu. Tal on selline riskantne lame löök. Aga teises setis Kudermetova enam vigu peaaegu ei teinudki. Kui ta alati nii mängiks nagu täna teises setis, siis võiks võita ka Anettist edetabelis eespool olevaid mängijaid,” leidis Neppi.

Füüsiliste võimete võrdluse osas tõi Neppi näite odaviske abil. “See oleks nagu võistlus, kus üks viskab 90 ja teine 70 meetrit. Odaviskes võidaks tugevam alati, aga tennises on rohkem nüansse. Kuid seekord füüsiline ülekaal otsustas,” ütles Neppi.

Võiks veel lisada, et WTA tennisefoorumis ütles üks Anett Kontaveidi suurimaid fänne täpselt samad sõnad, mida siinses loos Harri Neppi. Seega saavad ka tavalised tennisehuvilised kaotuse põhjusest sarnaselt aru.

scroll to top