fbpx
Close

Andy Murray: “Olen selles mängus lihtsalt teistest parem!”

Rafael Nadal (vasakul) ja Andy Murray kohtusid seekord ka virtuaalses tennises. / Foto: AFP/Scanpix

Neljapäeval lõppes ajaloo esimene arvutimänguna peetud tenniseturniir – virtuaalse Madrid Openi võitjateks tulid tuntud nimed: meestest kolmekordne slämmivõitja ja endine maailma esireket Andy Murray (Suurbtitannia) ja naistest Kiki Bertens (Holland).

Murray tundis ennast algusest peale kindlalt ja oli oma võidus veendunud. Kuna nii päris Madrid Openi kui ka virtuaalse turniiri direktoriks oli Murray parim sõber Feliciano Lopez, siis rivaalid arvasid, et see kamraadide paar “tegi sohki”. Muidugi oli see kõik naljaga pooleks, aga nii mitmedki vastased arvasid, et Murrayle loodi tehniliselt paremad tingimused. Näiteks veerandfinaalis šotlasele kaotanud Alexander Zverev väitis, et tema PlayStationi pult töötas aeglasemalt ehk siis sama, mida on väidetud ka Eesti tuntud mälumängus “Kuldvillak”, et kellegi pult töötab seal kiiremini ja kellelgi aeglasemalt.

Murray lisas, et Nadal oli kurtnud, et ta sai vähem treenida. “Igaühel on oma vabandused, aga ma olen selles mängus lihtsalt teistest parem,” kiitles Murray. Tal oligi õigus, aga finaal läks raskeks, sest ta alistas belglase David Goffini alles 7:6. Kuid poolfinaalis juhtus taas üks tehniline rike, mis seda turniiri ka varem varjutas – Diego Schwartzmani (Argentiina) ühendus mänguga kadus seisul 2:2 Murray vastu. Kas taas Lopezi “nõidus”?

Ka kreeklane Stefanos Tsitsipas oli kiitnud oma arvutimängu oskusi, mida ta lubas kõigile näidata, aga tema komistuskiviks sai Goffin, kellele ta poolfinaalis 6:7 kaotas.

Naiste turniiri võitis aga “tiitlikaitsja”. Jutumärkides, aga pooleldi õige – Bertens oli 2019. aasta Madrid Openi võitja. Caroline Wozniacki (Taani), kes hilisemale võitjale poolfinaalis 5:7 kaotas, ütles juba turniiri esimesel päeval: “Ma pidasin Bertensiga paar harjutusmängu. Uskuge mind, tema on selle võistluse favoriit!” Prantslanna Fiona Ferro kaotas finaalis Bertensile 2:6. Murray oli varem õige Madrid Openi võitnbud 2008. ja 2015. aastal ja alistanud teises finaalis Nadali ka liivaväljakul, mida on kordades raskem teha kui arvutimängus.

Võib arvata, et ühegi osalenu tennisevõimeid PlayStation ei arendanud, aga praegusel ajal vajalik meelelahutust oli see kindlasti. Tehti ju ka turniiri käigus head nalja ja ikkagi vast parima killu pani Belinda Bencic, kes ütles Karolina Pliškovale: “Sa liigud nagu vanaema!” Tõenäoliselt ei osanud Pliškova enda “virtuaalset teisikut” piisava osavusega juhtida.

Võitjad teenisid 150 000 eurot, mille nad vähemalt osaliselt annetavad madalama edetabelikohaga tennisistide toetusfondi. Osa turniiri tulust läks ka koroonaviiruse vastu võitlemiseks ehk peamiselt haiglatele.

scroll to top