fbpx
Close

Andre Agassi ja Steffi Grafi poeg sihib pesapalluri profikarjääri

Tulevane pesapallur ei ole siin veel aastanegi, kui istub ema süles ja vanaema kõrval, et vaadata isa Andre Agassi mängu 2002. aasta US Openil. / Foto: Imago Sort/Scanpix

Andre Agassi ja Steffi Graf on kahe peale võitnud 30 suure slämmi tiitlit, aga nende vanem poeg Jaden Gil (18) ei võida kindlasti ühtki, sest on valinud hoopis teise ala.

Siiski on Jaden Agassil hea võimalus teenida samuti suurt raha, kui ta pääseks Ameerika pesapalli profiliigasse MLB. Arvatakse, et kuna tänavune draft (uute mängijate liigasse valimine) on koroonaviiruse tõttu arvukuselt piiratud, siis Jadenit veel ei valita. Seetõttu läheb ta esialgu karjääri jätkama Lõuna-California Ülikooli, mille tennisemeeskonnas mängis kunagi ka Jaak Põldma.

“Ma armastan pesapalli, armastan oma meeskonnakaaslasi. Mulle meeldib, kuidas me koos võitleme ja tuleme lahingutest võidukalt välja. Iga mäng esitab uusi väljakutseid ja mulle meeldib raskusi ületada,” ütles Jaden Agassi, kes valis erinevalt isast ja emast võistkondliku spordiala. Kuid nagu spetsialistid mainisid, on vanematelt päritud hea liikumine ja koordinatsioon noorele Agassile pesapallis kõvasti kasuks tulnud.

Veel pole kindel, millisel positsioonil hakkab noor Agassi pesapallis tegutsema, kas söötja või väljakumängijana (nemad on ka lööjad). Tennist silmas pidades oleks lööja roll Agassile omasem, aga pigem arvatakse, et temast saab siiski söötja, kes on pesapallimeeskonnas tähtsaim liige. “Varem või hiljem teeb pesapall ise tema eest otsuse,” ütles Andre Agassi poja kohta. “Kuid lähtudes tema rahulikust loomust ja viskekontrollist, leiab ta lõpuks ilmselt koha söötjana.”

Samuti arvas Evan Greusel, kes on Jadenit treeninud juba 8ndast eluaastast alates, et noorel Agassil on söötja iseloom. Ühe pesapalli profiliiga MLB meeskonna uute mängijate hindaja ütles Jadeni kohta, et ta on erakordselt tugev noormees, kelle käe toores jõud paistab silma. Andre Agassi ütles enda kohta, et temalgi oli tugev käsivars, aga käe külgliikumine, mida läheb pesapalli söötjal vaja, oli tal kehv.

Keskkooli ajal pesapalli mängides kandis Jaden särgil ka hüüdnime Rock, aga nüüd on otsustanud, et ei hakka oma kuulsat perekonnanime varjama ja mängib särgis, millele on kirjutatud Agassi. Jadeni sõnul on ta vanematelt palju õppinud. “Esimene asi on nende erakordne tööeetika,” ütles tennisekuulsuste poeg. “Olen tõeliselt õnnistatud, et nad seda mulle juba lapsena õpetasid. Hindan kõrgelt, kui palju nad pidid pingutama, et saada parimaks.”

Andre Agassi on oma elulooraamatus “Open” (eesti keeles “Avatud”) kirjutanud, et tennis on kõigist spordialadest kõige lähemal üksikvangistusele. Ka Greusel tunnistas, et Andre ei tahtnud, et Jaden hakkaks tegelema tippspordiga, sest “teekond on ülimalt raske, aga ainult väike protsent alustajaist õnnestub”.

Kuid nüüd on isa saanud aru, et Jaden on pesapallis liiga andekas, et mitte hakata profisportlaseks. “Olen selle üle uhke, kuhu ta on jõudnud,” ütles Andre. “Ta oli alati selline “kaks-korda-mõõda-üks-kord-lõika” laps. Aga nüüd on ta õppinud, kuidas minna oma teed ja astuda selle õnnestumiseks veel ühe miili rohkem. Vaatan tema mängu uhkusega ja ta ei peagi selleks olema suurim, et naudiksin tema mängu.”

scroll to top