fbpx
Close

Jälle uus plaan: Cincinnati turniir viiakse üle New Yorki?

Daniil Medvedev mulluse Cincinnati turniiri võidukarikaga. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui vahepeal oli juttu võimalusest, et tennise US Open peetakse Cincinnatis, siis nüüd on ameeriklased välja tulnud vastupidise ideega.

Esimese võimaluse mõte oli selles, et kuna New York on koroonaviirusesse haigestumise epitsenter Ameerika Ühendriikides, siis olnuks ehk Cincinnatis turvalisem mängida. Kuid praeguse idee taga on asjaolu, et kui 17.-23. augustini peetav Cincinnati turniir ja US Open mängitaks samas kohas, siis ei pea teistelt mandritelt saabuvad tennisistid tegema lisalendu, sest Euroopa lennujaamadest reise Cincinnatisse üldreeglina ei tehta.

Kuid selline idee peab saama ka ATP ja WTA heakskiidu, sest tegemist ei ole slämmiturniiriga, mida kontrollivad ITF ja kohalik alaliit. Tõsi, ka Cincinnati meeste turniiri üks korraldajaist on USA Tenniseliit, aga WTA turniiri kureerib firma Octagon.

Kuna koroonaviiruse piirangute tõttu vajab võistluste logistika väga täpset arvestust, ei ole korraldajad ikka veel jõudnud otsusele US Openi ega muude turniiride kohta. “Üks olulisemaid probleeme on siiski tsentraliseeritud majutus,” ütles USA Tenniseliidu profitennise tegevjuht Stacey Allaster. Ühtlasi toetaks see punkt ka kahe turniiri läbiviimist ühes kohas ning mängijad elaksid kogu aeg samas hotellis.

USA tennisist Bethanie Mattek Sands ütles ajalehele Times, et kahe turniiri pidamine samas kohas oleks kooskõlas praeguse olukorraga. “See otsus aitaks nii mõndagi vajalikku asja kergemini kontrollida,” ütles Mattek-Sands. Tõenäoliselt viiakse ühe otsusena ellu turniiride arvu vähendamine US Openil. Arvatakse, et ära jäävad legendide ja juunioride turniir, kuid võib-olla ei peeta ka kvalifikatsiooni ja ratastoolitennise võistlust.

scroll to top
Inline
Inline