fbpx
Close

Soome tenniselegend jätkab riigi Davis Cupi kaptenina

– Jarkko Nieminen | Foto: AFP/Scanpix

Soome endine tennisetäht Jarkko Nieminen pikendas Soome tenniseliiduga lepingut, mille kohaselt ta jätkab põhjanaabrite Davis Cupi meeskonna kaptenina vähemalt aastani 2023.

Nieminen juhendas esimest korda Soome tennisemeeskonda 2018. aasta Davis Cupil, kui soomlased mängisid Euro/Aafrika II grupis.

Soome rahvuskoondis peaks septembris kohtuma Indiaga, matši võitja pääseb Davis Cupi kvalifikatsioonimängudele.

Nieminen kommenteeris lepingu värskendamist nii: “Olen väga motiveeritud, et seda tööd jätkata. Tuleb märkida, et oleme siiski alles oma teekonna alguses – nii mina, kui kogu meeskond.“ Niemineni juhendamisel on Soome meeste tennisetiim võitnud neli ja kaotanud ainult ühe matši.

„Oleme kahe matšivõidu kaugusel maailma absoluutsest tipust. Ja tegelikult on sinna jõudmine üsna reaalne,“ sõnas Nieminen.

Lisaks Davis Cupi kaptenikohustustele aitab Nieminen ka Soome juunioreid ja koolitab treenereid.

„Hea juuniorikarjäär on võimas vundament, kuid ta ei garanteeri edu täiskasvanute klassis,“ rääkis Soome tenniselegend.

„Omalt poolt püüan jagada informatsiooni, kuidas astud järgmine samm. Lihtsaid variante pole. Minul sai armastatud hobist elukutse ning nüüd aitan teisi. Mulle meeldib näha noorte silmis siirast rõõmu ja ehedat entusiasmi.“

38-aastase soomlase tippkohaks maailma edetabelis oli 13. positsioon aastal 2006. Ta võitis karjääri jooksul kaks ATP üksikmänguturniiri ning viis paarismänguturniiri. 2005. aastal murdis ta US Openi veerandfinaali, kaheksa parema seas mängis ta ka 2006. aasta Wimbledonis ja 2008. aastal Austraalia lahtistel.

scroll to top
Inline
Inline