Alexander Zverev kaitseb täna õhtul tiitlit

Alexander Zverev Madridis täpselt aasta tagasi. / Foto: EPA/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniiri tiitlikaitsja Alexander Zverev (Saksamaa, 2) mängib teist aastat järjest finaalis, kui ta alistas möödunud ööl (kohaliku aja järgi lõppes mäng kella 1 paiku, Eestis kell 2) Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 4) 6:4, 3:6, 6:2.

Tulemus oli edetabelikohtadele vaatamata teatud üllatus, sest Tsitsipas oli seni võitnud liivaväljakul kõik kolm mängu Zverevi vastu ja juhtis omavahelist seisu 7:3. Aga Zverev pani maksma oma paremuse esimesel servil, mida ta lõi sisse 73% ja võitis sellelt 83% punktidest. Tsitsipase vastavad näitajad olid 56 ja 74% ning ta kaotas kolm oma servigeimi, Zverev ainult ühe. Murdepalle oli kreeklasel vaid kaks – mõlemad teise seti kaheksandas geimis, mille Tsitspas lõpuks teiselt murdepallilt võitis.

Mäng oli tegelikult üsna kiire ja geimid enamasti lühikesed. Ükski sett ei kestnud üle 40 minuti ning kokku mängiti tund ja 52 minutit. Esimese ja teise seti otsustas üks murre, mille Zverev tegi vastase eelviimases, Tsitsipas aga teises setis viimases servigeimis. Otsustavas setis kaotas Zverev oma servilt ainult kolm punkti, aga Tsitsipas võitis 25st punktist 13 ehk napilt üle poole. Zverev tegi kaks murret ja omas ühes geimis veel murdepalli.

“Arvan, et alates veerandfinaalist olen mänginud hästi,” ütles Zverev, kes enne Tsitsipase võitmist sai suhteliselt kindlalt jagu Felix Auger-Aliassime’ist (Kanada, 8). “Finaal tuleb kindlasti väga raske, aga kui suudan näidata parimat tennist, on mul võimalusi.”

Finaalis on Zverevi vastane praegu “kuumim” mängija ATP tuuril, 19-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, 7). Eile Alcarazile kaotanud maailma esireket Novak Djokovic kiitis vastast. “Ta närvid pidasid väga hästi vastu. On tõeliselt muljetavaldav, kui sa sellises vanuses mängid nii küpselt ja julgelt. Tema kick-serv oli väga ohtlik, ma ei saanud nende pallidega hakkama,” ütles Djokovic.

Kihlveokontorid peavad kodus mängivat Alcarazi üsna selgeks soosikuks. Näiteks ennustusportaal Paf annab Alcarazi võidukoefitsiendiks 1,47 ja Zverevile 2,75, mis tähendab umbes 65% võiduvõimalusi noorele hispaanlasele. Zverev on võitnud Alcarazi kindlalt kahes omavahelises mängus, aga need toimusid eelmisel aastal, kui hispaanlane oli maailmas enam-vähem TOP30 tasemel. Siiski tuleks panustajail arvestada, et Madrid Mutua Open on Zverevi üks lemmikturniir, sest lisaks mullusele võidule teenis ta seal esikoha 2018. aastal.

Finaal algab Eesti aja järgi kell 19.30.