Ons Jabeur võitis esmakordselt WTA Masters 1000 turniiri

Ons Jabeur võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Ons Jabeur (Tuneesia, 8) võitis esmakordselt WTA Masters 1000 turniiri, kui sai laupäeva hilisõhtul esikoha Madridis.

Ka tema vastasele Jessica Pegulale (USA, 12) olnuks selline võit esmakordne, aga paraku tuli tal tunnistada Jabeuri paremust. Ehkki tuneeslanna kaotas teise seti nulliga, oli tal siiski suurema osa ajast mäng kontrolli all ja Pegula hoidis võrdsust vaid hea kaitsemängu arvel. Samuti oli ameeriklanna algus parem, ta juhtis 4:1, aga traditsiooniliselt kavalalt ja täpselt mänginud Jabeur murdis servi tagasi ja tegi veel ühe murde seisul 5:5.

Teises setis tekkis tuneeslannal pingelangus ja tundus, et kui Pegula sai kindlalt ette, ei hoolinud Jabeur enam sellest setist, vaid keskendus otsustavaks. Ja seal mängis ta lausa hiilgavalt, pani Pegula jooksma ja trikitas tilkpallidega. Kui ta lõpus jäi mõnes geimis kaotusseisu, suutis Jabeur kiirelt muuta mängu kulgu ja domineerida. Lõpptulemus 7:5, 0:6, 6:2 näitab võrdselt geimivõite, aga punktidega oli Jabeur parem 90:85. Ta tegi ka üle poole rohkem äralööke (29:14) ning ainult ühe lihtvea rohkem kui Pegula (39:38).

WTA 1000 turniiridel oli Jabeuri seni parim tulemus poolfinaali pääs mullu oktoobris Indian Wellsis, kus ta veerandfinaalis võitis Anett Kontaveidi, aga seejärel kaotas Paula Badosale (Hispaania). Väiksematest WTA turniiridest oli Jabeur seni võitnud vaid ühe (2021 Birmingham), aga neljas finaalis kaotanud. Tänavu mängis Jabeur Charlestoni finaalis, kus ta kaotas Belinda Bencicile (Šveits). Seekord tegi Jabeurile võitmise kergemaks fakt, et endast edetabelis eespool olevate mängijatega ta kohtuma ei pidanudki. Bencic (11. asetus), kellelt Jabeur sai nüüd revanši, oli Madridis tema kõrgeima edetabelikohaga vastane.

Muidugi on Jabeur mitte ainult oma riigi esimene WTA 1000 turniiri võitja, vaid ka üldse esimene aafriklanna ja islamimaade mängija, kes sellise saavutuseni jõudnud. Finaalis olid Jabeuri toetama tulnud ka tema lähedased eesotsas abikaasa Karim Kamouniga. Tõsi, Jabeuri mees on ka tema füüsilise ettevalmistuse treener, seega on ta kohal pea kõikidel turniiridel, kus abikaasa mängib.