fbpx
Close

Aivar Nurme alias Vaal: kõik on savi, aga me kaotasime vanaisadele!

– Erik Ambrosius ja Aivar Nurme on siin veel võidulainel. Esikoht ITF seenioride turniiril Hispaanias / Foto: Erakogu

Nädalavahetusel toimus Tondi Tennisekeskuses alati intrigeeriv meeste teise liiga paarismäng ja meeste esiliiga üksikmäng. Tegemist oli viimase etapiga enne Mastersit.

Teise liiga paarismängus osales mitmeid tugevaid paare, kuid tuleb kohe öelda, et neist paljudel läks halvasti ja juba mitmendat turniiri järjest ei pea mitmed ennustused paika. Suurim läbikukkumine tabas Erik Ambrosiust ja Aivar Nurmet alias Vaala. Ambrosius võitis suvel Eesti seenioride meistrivõistlustel paarismängu kulla MD35+ klassis ja koos võideti esikoht ITF seenioride turniiril MD40+ klassis Mijas Sunshine Cup. Selliste tulemuste valguses on raske uskuda, et sellińe paar ei pääsenud isegi alagrupist edasi! Seal kaotati sisuliselt kolmanda liiga paarile Ivar Kartusov/Erki Tuik 6:2 5:7 11:13 ning seejärel ka Urmas Lagle/Rafig Adigazalovile kindlalt 3:6 1:6. Vaala kommentaar: “Kartussianile (toim. Kartusov) kaotus on muidugi piinlik, kuid… Kõik on savi, aga me kaotasime vanaisadele!” Nimelt nii Urmas Lagle kui Rafig Adigazalov on juba vanaisa staatuses ja see muserdas Vaala kõige enam… Urmas Lagle: “Vaalal võis tõesti valus tunne olla…” Tegemist on muidugi humoorikate ütlemistega, sest mängijad suhtlevad palju ka väljaspool tenniseplatsi ja saavad teineteisega hästi läbi.

– Vanaisad Urmas Lagle ja Rafig Adigazalov koos turniiri võitjate Peeter Saksa ja Hendrek Kelder / Foto: Tennisnet

Paremate hulka ei jõudnud sellel turniiril veel sellised tugevad paarid nagu Marek Jürna/Ants Aidla, Renee Froš/Risto Tralla, Heigo Einblau/Marko Pählapuu ja Vladimir Issajev/Ilja Poljašov. Turniiril saavutas esikoha Hendrek Kelder koos Peeter Saksaga, olles finaalis üle Lagle/Adigazalovist 6:1 6:3. Poolfinaalides jäid neile vastavalt alla Kartusov/Tuik ning Sulev Raudsepp/Andre Liiva.

Esiliigas mängisid finaalis favoriidid Rein Aksim ja Marek Turu. Turu oli otsustavas mängus parem tulemusega 6:4 6:1, kuid suurt rolli mängis siin Aksimi raske teekond finaali. Sarja üldliider pidi kolmes setis alistama tugeva Raido Robeni veerandfinaalis 6:3 1:6 10:5 ning igipõlise rivaali Janar Kalmuse poolfinaalis 6:2 6:7 10:2. Näiteks Turu võidunumbrid poolfinaalis Tõnu Uustalu üle olid 6:3 6:0.

scroll to top