fbpx
Close

Tiitlikaitsja Zverev alistas Nadali: kas maailma esireketit vaevab vigastus?

– Alexander Zverev / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiri teisel päeval peeti avavoor Andre Agassi nimelises alagrupis, kus turniiri mullune võitja Alexander Zverev (Saksamaa, 7) alistas maailma esireketi Rafael Nadali (Hispaania) 6:2, 6:4.

Üle-eelmisel nädalavahetusel jättis Nadal kõhulihase vigastusele viidates enne poolfinaali pooleli Pariisi turniiri ja ütles siis intervjuus, et hetkel riskida pole mõtet, sest vaja on valmistuda ATP finaalturniiriks. Aga esmaspäevane tulemus kipub viitama sellele, et Nadalil pole asjad ikkagi korras. Kuid ei tohi unustada, et eelmisel aastal mängis Zverev Londonis lausa hiilgavalt – talle tundub see turniir sobivat.

Seisult 2:2 murdis Zverev Nadali pallingu kolm korda järjest ja see viis ta ka teise setis 2:0 ette. Nadal ei jäta reeglina mängu kunagi pooleli, kui ta on vähemalt võimeline olnud platsile tulema. Kuid siiski oli kohtumise lõpp tasavägisem ning eks teisipäeval oleme targemad: võib-olla peab Nadal loovutama koha kaasmaalasest varumehele Roberti Bautista Agutile. Lisame veel, et Zverev oli seni Nadalile kaotanud kõik viis omavahelist kohtumist.

Et Nadal on hooaja lõpus vigane, pole iseenesest mingi uudis. Alates 2005. aastast, kui hispaanlane on kuulunud maailma kaheksa parema hulka, on ta viiel korral ATP finaalist loobunud ja korra (2017) turniiri pooleli jätnud. Vaid kahel korral (2010 ja 2013) on Nadal sel turniiril jõudnud finaali, samal ajal on kaks tema peamist rivaali võitnud ATP finaali kokku 11 juhul: Roger Federer (Šveits) kuus ja Novak Djokovic (Serbia) viis korda.

Tunduvalt põnevam oli päeva esimene kohtumine, kus samuti sündis kerge üllatus, kui Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) võitis Daniil Medevedevi (Venemaa, 4) 7:6, 6:4. Analoogia Nadali ja Zverevi mänguga seisnes selles, et ka Tsitsipas oli Medvedevi vastu seni kaotusseisus 0:5.

Mõlema mängija jaoks oli tänane kohtumine ATP finaalturniiri debüüt. “Kui turniir esimest korda Londonis peeti, vaatasin seda telerist. Samal ajal unistasin, et mängin siin kunagi ka ise. Praegu on sellest tõeline rõõm,” ütles Tsitsipas, kes esimese Londoni turniiri ajal oli 11-aastane.

Kreeklane mängis sedavõrd kindlalt, et Medvedev ei teeninud isegi ühtki murdepalli. Tsitsipas ise realiseeris neljast murdepallist ühe, mis viis ta teises setis otsustavalt juhtima 5:4. “See oli üks minu senise karjääri tähtsamaid võite,” ütles Tsitsipas. “Süstisin endasse nii palju usku ja võitlusvaimu kui võimalik. Ei ole kerge mängida vastasega, kellele oled viis korda kaotanud. Aga ma sisendasin endale, et tuleb üritada.” Tsitsipas lisas, et tribüünil oli nii palju Kreeka lippe ja kaasmaalastest toetajaid, et ta tundis nagu mängiks Ateenas.

scroll to top