Zverev võitis kõige rohkem tie-break’e, Basilašvilil parim võiduprotsent

Alexander Zverev Tokyo olümpial. / Foto: Reuters/Scanpix

Kokkuvõte ATP tuuri võidetud ja kaotatud tie-break’idest näitab, et sel aastal ei suutnud mitte keegi otsustavates geimides saavutada suuremat võiduprotsenti kui 70.

Näiteks eelmisel täishooajal (2019) saavutasid nii Daniil Medvedev kui ka Stefanos Tsitsipas tie-break’id võiduprotsendiks 75 lähedase tulemuse, aga seekord oli grusiinil Nikoloz Basilašvilil parim protsent täpselt 70 (14 võitu ja 6 kaotust). Kuna ATP võtab statistikatabelisse vaid need mängijad, kes on aasta jooksul mänginud 20 või rohkem tie-break’i, pääses Basilašvili napilt nimekirja ja oligi sellega esimene.

Parima võiduprotsendiga mees Nikoloz Basilašvili Indian Wellsis, kus ta jõudis finaali. / Foto: AP/Scanpix

Järgnesid neli mängijat, kes võitsid tie-break’e 2/3 või rohkem: Pablo Carreno Busta 68,2% (15-7), Alexander Zverev 67,6% (25-12), Lorenzo Musetti 66,7% (16-8) ja Fabio Fognini 66,7% (14-7).

Huvitav on aga see, et kõik suured staarid peale Zverevi on tie-break’ide võiduprotsendi poolest üsna taga. Näiteks maailma esireket Novak Djokovic võitis ainult 50% (12-12) otsustavatest geimidest, 2019. aasta liidritel Tsitsipasel ja Medvedevil olid protsendid vastavalt 55,2 (16-13) ja 52,2 (12-11). Keegi neist ei pääsenud 20 parema sekka.

Kui aga reastada mängijad võidetud tie-break’ide arvu järgi, on esikohal Zverev 25 võidetud geimiga. Järgnevad Alexey Popyrin (23-13), John Isner (22-12), Jannik Sinner (22-14) ja Reilly Opelka (22-17). On üsna tüüpiline, et sellised servikahurid nagu Isner, Opelka või Popyrin mängivad aasta jooksul keskmiselt rohkem tie-break’e (eriti, kui arvestada nende väiksemat kohtumiste arvu võrreldes liidritega) ja ka võidavad rohkem kui kaotavad, sest serv on tie-break’is reeglina kõige otsustavam faktor.