Aadria tuuri katkestamise järel tehti laustest koroonaviiruse olemasolule nii mängijatele kui nende abilistele. Turniiri korraldaja ja maailma esireket Novak Djokovic keeldus aga testi andmast. Teiste seas langes serblane austraallase Nick Kyrgiose kriitikatule alla.
Momendil olemasoleva info põhjal keeldus Novak Djokovic ise koroonatesti läbimast. See, et serblane keeldus peale kokkupuudet nakatunud mängijatega testi andmast, on üsna imelik. Õli tulle viskab ka fakt, et tema enda fitnesstreeneril Marco Panikil avastati samuti Covid-19. Serblane põhjendas oma otsust sellega, et tal polnud haiguse sümptomeid. Samas näiteks positiivse proovi andnud horvaadil Borna Coricil polnud samuti mingeid nähtavaid sümptomeid. Kohaliku meedia sõnul võtab Djokovic Belgradi saabumisel ühendust epidemioloogi ja arstiga ning järgib meditsiiniteenistuse soovitusi. Teatavasti on Djokovic varem välja näidanud negatiivset suhtumist ka vaktsineerimise suhtes.
Peale uudiseid Aadria tuurilt, võttis Twitteris sõna skandaalne Austraalia tennisist Nick Kyrgios: “Näidisturniiride korraldamine sellisel ajal on täiesti rumal otsus. Soovin teile kiiret paranemist, kuid nüüd teate, mis juhtub, kui meditsiinilisi protokolle ei järgita. See pole nali.”
Aadria tuuri korraldust on varemgi kritiseeritud lõdva suhtumise pärast Covid-19 nakatumise ennetamisel. Näiteks tribüünid olid turniiri ajal rahvast pungil täis. Lisaks valab õli tulle Djokovici kõva kriitika augusti lõpus startiva US Openi korraldajate pihta, kes kehtestasid suurturniirile ranged piirangud. Kõige rohkem häirisid maailma esireketit piirangud abipersonali osas. Maailma esisajas ära käinud ja momendil 158-ndat positsiooni omav ameeriklanna Sachia Vickery ütles kohalikule meediale: “Paljud tennisistid ei saa endale lubada seitset või kaheksat meeskonnaliiget. Sellised avaldused on isekad. Enamik reisib vaid ühe juhendajaga. Muidugi vääris Djokovic endaga kaasa võtta nii palju inimesi, kuid kui hooaja jätkamiseks kehtestatakse mõned piirangud, ei näe ma selles probleemi.