fbpx
Close

Maailma tenniseliiga alustab esmaspäeval, Anett Kontaveit veel väljakule ei tule

Maailma tenniseliiga reklaamplakat. / Foto: WTL

World Tennis League ehk Maailma tenniseliiga on esmakordselt peetav segavõistkondade turniir, kus erinevad tiimid ei ole moodustatud riikide või mingi geograafilise printsiibi alusel.

Selles mõttes on Dubais peetav võistkondlik turniir erinev näiteks kunagisest Hopman Cupist või aastavahetusel Austraalias peetavast United Cup’ist, kus võistlevad riigid, või Laver Cupist, kus Euroopa vastaseks on maailma koondis. Neli võistkonda kannavad hoopis selliseid nimesid nagu Eagles, Falcons, Hawks ja Kites. Kuid reglement on sarnane Hopman Cupiga, sest ühe matši tulemuse otsustavad meeste ja naiste üksikmäng ning segapaarismäng. Kui aga Hopman Cupil moodustavad võistkonna kaks tennisisti, siis World Tennise League’i tiimidel on neli või viis liiget.

Anett Kontaveit teeb suurel show-turniiril kaasa Hawksi võistkonnas, mis edetabelikohtade põhjal on kõige nõrgem. Pealegi on Hawksi võistkonna meesliikmed alles vigastusest paranev Alexander Zverev ja ikka veel varasemasele tasemele mitte jõudnud Dominic Thiem. Naispoolt esindab koos Kontaveidiga Jelena Rõbakina. Need, kes ühes matšis osalevad üksikmängus, ei tee kaasa segapaarismängus.

Esmaspäeval mängivad esimeses matšis Kitesi ja Eaglesi võistkonnad. Üksikmängudes lähevad vastamisi Iga Swiatek – Caroline Garcia ja Felix Auger-Aliassime – Nick Kyrgios (Kitesi võistkond eespool).

Teisipäeval tuleb platsile ka Hawks, kelle vastane on Falcons. Matši avab segapaarismäng, kus Kontaveit/Thiem kohtuvad Grigor Dimitrovi ja Paula Badosaga. Üksikmängudes kohtub Rõbakina Arina Sabalenkaga ja Zverev Novak Djokoviciga. Favoriit tundub olevat Falcons.

Veel tuleb Hawksi võistkond platsile 22. ja 23. detsembril ning kui pääsetakse kahe parema hulka, siis ka 24. detsembril peetavas finaalis. Kontaveit saaks sel juhul tähistada võistlusmänguga 27. sünnipäeva.

Tennis on sel show-turniiril ühendatud ka muusikaga – kõigil päevadel toimub pärast mänge kontsert ja muusikalisid vahepalu kuuleb ka mängude pausi ajal.

scroll to top