fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi võib rikkuda vastase pääsu WTA finaalturniirile

Kiki Bertens. / Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeval kell 11 algav Moskva turniiri teise ringi mäng on tähtsama teisena asetatud hollandlanna Kiki Bertensile, kes kaotuse korral Kaia Kanepile võib minetada lootuse pääseda WTA finaalturniirile.

Tõsi, veel ühe mänguga see asi ei otsustata – kui Bertens kaotab, siis sõltub, mida teevad järgmistes ringides rivaalid. Kuid edu Moskvas on kindlasti alus Bertensi pääsule WTA finaalturniirile.

Kuid ega Kanepi kavatse sel põhjusel vastasele kingitust teha. Senised mängud Moskva turniiril on andnud tunnistust Kaia heast vormist, ent järgmine vastane on siiski teisest puust. Aga kaotusekibedust mängus Bertensiga pole Kaia veel tundnud, sest nende ainsa omavahelise kohtumise 2012. aasta Souli turniiri veerandfinaalis võitis Kanepi 6:4, 6:4.

Kaia oligi tookord favoriit, tema oli Souli turniiri ajal maailma 16. ja Bertens 63. reket. See võistlus toimus Kanepi jaoks keerulisel ajal, sest ta oli kannavigastuse tõttu just pidanud peaaegu kolmekuulise pausi, siis läks proovima Souli, jõudis seal finaali, aga pärast seda loobus järgmistest turniiridest ning läks hoopis oktoobri lõpul Soome kannalõikusele. Kokkuvõttes need omaaegsed numbrid neljapäevast mängu silmas pidades midagi ei ütle.

Kiki Bertensi karjäär ei alanud tormiliselt, kuni 2015. aastani võis teda parimal juhul nimetada esisaja keskmikuks. Mõnel ajal ta isegi tõusis TOP50 sekka, aga ei kinnitanud seal kanda. Bertensi läbimurre sai teoks 2016. aastal, kui ta juuni algul kerkis esmakordselt maailma TOP 30 sekka. Tõusule pani aluse esmajoones Roland Garrosi slämmiturniiril poolfinaali jõudmine, aga ka võit WTA turniiril Nürnbergis.

Praeguseks on Bertens võitnud juba üheksa WTA turniiri, ent suure slämmi võistlustel pole ikka ületanud 2016. aasta Pariisi tulemust. Vaatamata sellele, et Bertens on juba aasta aega (alates mullu oktoobrist) pidevalt kuulunud maailma esikümnesse, ei ole ta suurimatest suurimatel turniiridel hästi mänginud. Näiteks tänavu ei jõudnud Bertens ühelgi slämmiturniiril kolmandast ringist kaugemale, mullu mängis ainult Wimbledoni veerandfinaalis, aga mujal piirdus maksimaalselt 3. ringiga. Nii on Bertensi karjääri parimad saavutused hoopis Premier 5 turniiri võit Cincinnatis (2018) ja Premier Mandatory turniiri võit Madridis (2019). Aga ka neist saavutustest on piisanud esikümnes püsimiseks, parimal ajal (tänavu 13. mai – 1. juuli) oli Bertens maailma neljas reket.

Bertens on kõigile vastastele raske pähkel, sest teda peetakse üheks mitmekülgsemaks mängijaks profituuril. Päris paugutaja ta pole, aga suudab piisava võimsusega rünnata, kasutab tagajoonelt erinevaid lööke, oskab muuta taktikat ning mängib suurepäraselt võrgus. Kanepi ainus relv sellist tüüpi mängija vastu on ikkagi see, kui tal rünnak peaaegu laitmatult õnnestub. Kuid Bertens on ka kaitses üsna visa ja liigub hästi.

Spordiennustaja Peep usub Kaia võimalustesse

Kuid kihlveokontorid üldiselt teavad, et supervormis Kaia on kõigeks võimeline. Kas ta on praegu supervormis, seda oleks veel raske öelda, sest Kanepi ei ole Moskvas seni kohtunud mängijatega, kelle vastu tal läinuks hiilgevormi vaja. Aga ennustusportaali Paf koefitsient Kaia võidule 2,60 ja Bertensi võidule 1,50 näitab, et hollandlanna võidušansse hinnatakse vaid 65-protsendilisteks.

Niisiis on Kaial lootust. Kas nii arvab ka spordiennustaja Peep? “Kindlasti,” nõustus Peep. “Soosikuks võiks pidada ikkagi Bertensit, mistõttu need kihlveokontori koefitsiendid on üsna ausad. Tahaks Kaia peale panustada, aga 2,6 ei olegi nii suur summa ja riski on muidugi parasjagu. Võib-olla on minu silmis veidi soodsam Kristina Mladenovici võidukoefitsient 2,10 mängus Anastasija Sevastovaga, sest viimased mängud näitavad, et Mladenovic on tõusuteel, aga Sevastova pigem langemas. Nojah, kui panna mõlemale mängule 10 eurot, siis aitab, kui üks läheb pihta, jään ikka plussi,” otsustas Peep panustada Kanepile ja Mladenovicile.

scroll to top