Kenneth Raisma pusis Doha ITF turniiril tugeva hollandlasega

– Doha / Foto: Pixabay

Kui Kristjan Tammel Egiptuses õnnestus ITF World Tennis Touri turniiril dramaatilise kohtumise järel teise ringi murda, siis Kenneth Raismal Katari pealinnas Dohas nii hästi ei läinud.

15,000 USD auhinnafondiga turniiril viis loos Kenneth Raisma (ATP 955.) kokku viiendana asetatud hollandlase Mick Veldheeriga (567.). Kuigi Veldheer asub edetabelis Raismast tublisti kõrgemal, pole tal senise karjääri jooksul õnnestunud ühtegi ITF-i turniiri võita.

Esimene sett kulges Raismal üles-alla. Kohe seti alguses loovutas ta oma pallingu ning jäi kaotusseisu 1:4. Seejärel meie tennisist kogus end ja viigistas üsna kindla esitusega seisu. Vaid ühes geimis oli korra seis 40:40. Paraku seti kõige olulisemas geimis, seisul 4:5, võitis Raisma oma pallingul vaid ühe punkti ning tulemuseks seti kaotus tulemusega 4:6.

Teine sett. Kuues esimeses geimis nähti kolme servimurret, kaks hollandlasele ja üks Raismale. Taas kord tuli Raisma kaotusseisust välja, pärast 2:4 taha jäämist olid peagi tablool viiginumbrid 4:4. Veidi aja pärast oli aga juba Raismal hea šanss sett enda kasuks pöörata. Veldheeri servi kolmas murre viis Raisma ette 6:5. Ent kordus esimese seti stsenaarium. Ühtegi punkti oma pallingul võtmata lasi Raisma vastase kiiresse lõppmängu. Seal paraku oli hollandlane kindlam ja teine sett talle tulemusega 7:6(4).

Mängu statistikat, enne on ära toodud Raisma näitajad: ässad 2-1; topeltvead 4-4; 1.servi õnnestumine 57%-54%, 1.servilt võidetud punktid 68%-64%, 2.servilt võidetud punktid 30%-45%.

Kuna Raisma oli varem langenud välja ka paarismängus, on tema turniir Dohas sedapuhku läbi.