Võidulainel Mark Lajal jõudis Heraklionis veerandfinaali

Tennisnet kirjutas käesoleva aasta algul, et Mark Lajal on heidelnud ITF-i profiturniiril tugevate mängijatega võrdselt, aga võite ei kipu tulema. Nüüd tundub, et need ajad on möödas – kõik vähegi tasavägisemad seisud pöörab Lajal oma kasuks.

Ka täna Heraklioni M15 turniiri 2. ringis kaheksandana asetatud Gabriel Donevi (Bulgaaria, ATP 878.) vastu oli põnevaid hetki, aga settide lõpus mängis Lajal kindlalt ja võitis 7:5, 6:3. Lisame siin kohe, et esmaspäeval on Lajal Donevist edetabelis ees ja hakkab ise saama M15 turniiridel asetust, kuid Eesti esireket ütles intervjuus, et juba kavatseb siirduda ka järgmisele etapile ja mängida M25 turniire. Lajali edetabelikoht saab esmaspäeval olema 692., sest juurde liidetakse eelmise nädala tulemused js seal midagi muutuda ei saa. Parandame ka ühe vea – nüüd saab M15 turniiri võitja 15, mitte 10 punkti nagu varem ja sel põhjusel Lajal kerkibki TOP700 sekka.

Tänases mängus tegi esimesena murde Lajal, kes 18 punkti kestnud geimi järel asus juhtima 3:1. Aga ta kaotas järgmise servigeimi nulliga ja Donev viigistas. Lõpus oli aga Lajal oma servil vääramatu, kuid Donev raskustes. Lõpuks seisul 6:5 murdis Lajal nulliga ja võitis seti. Teises setis kõik kordus – viiendalt murdepallilt sai Lajal vastase servigeimi kätte ja juhtis 3:1. Mida aga õnneks ei kordunud, oli oma servigeimi kaotus. Donevil ei olnud Lajali pallingul ühtki murdepalli ja nii jäi edu püsima.

Lajal lõi koguni 10 ässa, vastane ainult ühe ning ka topeltvigu tegi eestlane vähem (2 vs 4). Donev sai esimest servi sisse küll täpsemini (69 vs 63%), aga tema palling oli haavatavam, sest Lajal võitis esimeselt servilt 84 ja bulgaarlane vaid 56% punktidest. Murdepalle realiseeris Lajal 8st 3, Donev 2st 1.

Veerandfinaalivastane kohtub Lajal teisena asetatud austraallase Omar Jasikga (ATP 510.). Ta on olnud 2017. aastal ka maailma edetabelis 239. kohal ja samal hooajal võitnud ühe Challengeri. ITF-i turniire on 25-aastane Jasika võitnud neli, neist kaks tänavu.