fbpx
Close

Vladimir Ivanov päästis seti 0:5 kaotusseisust, aga mängu kaotas

Vladimir Ivanov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kummalise mängu pidas Vladimir Ivanov Antalya ITF M15 turniiril kolmandana asetatud Alexander Erleriga (Austria, ATP 381.). Esimeses setis imeliselt võiduni jõudnud Ivanov teises ja kolmandas setis favoriidile vastu ikkagi ei saanud.

Ivanov oli taga 0:5 ja sellel seisul vastasel kasutada ka üks murdepall. Kuid Ivanov ei pääsenud mitte ainult nulliga kaotusest, vaid hakkas järjest geime võitma. Ka seisul 2:5 pidi Ivanov ühe settpalli päästma, aga siis võitis geime veel kindlamalt. Seisul 5:5 murdis Ivanov kolmandat korda vastase servi, asus ise juhtima ja päästis veel ühe murdepalli, et sett 7:5 võita.

Kas pidanuks Ivanov olema pärast seda mängu soosik? Kui arvestada võimalust, millise vaimse hoobi andis Erlerile esimene sett, siis kindlasti. Kuid vastase kõrgem edetabelikoht ja eeldatavalt kõrgem mängutase lõi lõpuks ikkagi välja. Teise seti seisult 3:3 võitis Erler viimasest kümnest geimist 9 ja pääses veerandfinaali tulemusega 5:7, 6:3, 6:1.

Lõpuks väljendus Erleri ülekaal eelkõige esimese pallingu punktide võitmises – vastavalt 77 ja 62%. Esimese servi õnnestumisprotsent oli meestel üsna võrdne: Erler 58 ja Ivanov 56. Eesti tennisist võitis 3st murdepallist 3, seega tal teises ja kolmandas setis enam polnudki murdepalle. Erler realiseeris murdepalle 10st 6.

Antalyas langes konkurentsist ka Elena Malõgina (7), kes jäi alla kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud 19-aastasele türklannale Ilay Yorukile (WTA 987.) 2:6, 3:6. Murdmisi oli selles mängus palju (Yoruk 6 ja Malõgina 3), aga türklanna ei olnud kordagi kaotusseisus. Malõgina lõi esimest servi sisse lausa 84% (Yoruk 62%), aga võitis esimeselt pallingult ainult 45% punktidest. See polnud ka ime, sest Eesti naiste kolmas reket võitis ju kaheksast oma servigeimist ainult kaks.

Õhtupoolikul langes Malõgina välja ka paarismängu veerandfinaalis, kus nad koos Fanny Östlundiga (Rootsi, 2) kaotasid Kathrina Heringule ja Natalia Siedliskale (Saksamaa) 4:6, 1:6. Märtsi lõpus ja aprilli algul oli Malõgina koos prantslanna Alice Robbe’ga võitnud kaks W15 paarismänguturniiri.

scroll to top