fbpx
Close

Airok Viljandi Openi TE U12 turniiril jõudis nooruke Kiira Paškov üksikmängus finaali

– Viljandi Fellin tenniseväljakud / Foto: Facebook

Tennis Europe`i U12 turniiril Viljandis selgusid neljapäeval üksikmängus finalistid ning paarismängudes poolfinalistid. Ainsa eestlasena jõudis üksikmängus finaali alles eelmisel kuul oma 11. sünnipäeva tähistanud Kiira Paškov.

Kuigi ilm Viljandis oli neljapäeval mõne kraadi võrra jahedam, kui eelmistel päevadel, andsid Mulgimaa pealinnas kuuma juurde noorte tennisemängijahakatiste tulised tenniselahingud Fellini klubi väljakutel.

Nooruke Kiira Paškov alistas nelja parema seas teise Eesti tüdruku Nora Olivia Adamsoni pärast 4:6 kaotatud avasetti 7:5 ning otsustavas kiires lõppmängus 10:5. Reedeses finaalis on tema vastaseks kuulsa perenimega Saksamaa tüdruk Lilly Becker, kes oli parem Läti tütarlapsest Keisija Berzinast 6:1, 6:3.

Poiste üksikmängu poolfinaalis näitas Tartu poiss Nikita Smirnov Taani kuni 12-aastaste poiste esinumbrile Andreas Philip Cort Malee Hansenile küll hambaid, kuid pärast 3:6, 6:3 lõppenud „normaalaega“ tuli tal tunnistada Hanseni paremust otsustavas tie break setis 5:10!

Taanlase vastaseks finaalis on tema paarismängupartner prantslane Luca Iliescu, kes ülimalt pingelises heitluses oli parem Lätis resideeruvast, kuid Vene lipu all võistlevast Ivan Sokiranist 5:7, 6:2, 14:12.

Poiste paarismängus jõudsid poolfinaali Luukas Raudkivi/Ken Ink, kes tegid kiiresti sotid selgeks reedeste üksikmängu finalistidega Hanseni/Iliescuga 6:2, 6:0. “Olime aktiivsemad, käisime võrgus vahel ja mängisime peamiselt Iliescu peale, sest ta eksis rohkem. Kindlasti oli oluline ka see, et me oleme Keniga viimasel ajal päris palju kokku mänginud,” kommenteeris Raudkivi. Võit oli poistele seda magusam, et Hansen oli napilt jagu saanud alagrupis nii Raudkivist kui ka veerandfinaalis Inkist.

Raudkivi/Ink kohtuvad nelja parema poiste paari seas Tartu duo Kaspar Jaani/Konrad Pungeriga, kes veerandfinaalis said loobumisvõidu.

Teises poolfinaalis saavad reedel tenniseväljakul kokku Läti paari Ralfs Upenieks/Eriks Valeinise tulemusega 6:4, 6:4 koju puhkama saatnud Soome paar Lukas Hans Johan Korsström/Mathias Rikhard Merve ja Küprose/Eesti duo Minas Panagidis/Smirnov. Viimased olid kaheksa seas võidukad Andreas Kuum/Richard Pihelgase üle 6:2, 6:3.

Tüdrukute veerandfinaalides kohtusid omavahel kaks Eesti paari. Paškov/Eleanora Roos alistasid kindlalt Adamson/Miia Mihailovi 6:0, 6:2 ja Ciona Lapidus/Kaisa Varul tasavägises kohtumises Jelizaveta Astafjeva/Nadežda Morozova 7:5, 7:6 (7) ning kohtuvad reedeses poofinaalis omavahel.

Teises poolfinaalis on vastamisi Läti/Sloveenia paar Keisija Berzina/Luisa Fusil, kes said jagu Eesti tüdrukutest Elizabeth Averjanov/Stefanija Variksoost 6:0, 6:2 ja Saksamaa/Leedu duett Lilly Becker/Roneta Kacinskaite. Turniiri peakohtuniku Madis Tarumi sõnul on reedel kavas nii üksikmängude finaalid, kui selgitada ka paarismänguturniiride võitjad.

scroll to top