fbpx
Close

Alexander Zverev võitis napilt, ka teised favoriidid ei vääratanud

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmängu teise ringi esimese poole mängud lõppesid suuremate üllatusteta, kui selleks mitte lugeda maailma 213. reketi Sebastian Korda (USA) võitu kaasmaalase John Isneri (21) üle.

Aga seda võis eeldada, sest Korda, kelle isa võitis Australian Openi 1998. aastal ja ta ise sama turniiri juunioride seas 2018. aastal, on viimasel ajal ühe paremas vormis. Pealegi ei ole Isneri mäng liivaväljakul nii efektiivne kui kiire põrkega kattel. 20-aastane Korda võitis 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.

Favoriitidest oli enim hädas US Openi äsjane finalist Alexander Zverev (Saksamaa, 6). Lõpuks kaotas Zverev prantslasele Pierre-Hugues Herbertile ühe geimi rohkem (punktid olid viigis 164:164), aga mäng kuulus Venemaa päritolu sakslasele 2:6, 6:4, 7:6, 4:6, 6:4. Herbert, kes asub maailma edetabelis 78. kohal, on rohkem tuntud paarismängijana. Koos kaasmaalase Nicolas Mahut’ga on nad välja mänginud karjääri suure slämmi (üks tiitel igal slämmiturniiril). Kuigi lõpuks selgus Zverevi paremus otsustavas setis, oli mängus kaks olulist pööret: Herbert juhtis 6:4, 4:2 ja kaotas siis neli geimi järjest ning kolmanda seti tie-break’is tegi pärast eduseisu 4:2 mitu lihtsat viga lendpallide löömisel, mis peaks olema ju paarismängija leib.

Samal ajal pääsesid Rafael Nadal (Hispaania, 2) ja Dominic Thiem (Austria, 3) kergelt, vaid Thiemil tuli kolmandas setis veidi pingutada, et alistada Jack Sock (USA) 7:6. Kui veel kedagi nimetada, siis tabeli alumises pooles võivad hambaid näidata ka Stanislas Wawrinka (Šveits, 16) ja Diego Schwartzman (Argentiina, 12), kes on seni mänginud väga kindlalt.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top