fbpx
Close

Vihmase Rooma turniiri finaalis kohtuvad Rune ja Medvedev

Holger Rune Monte Carlos pärast võitu Daniil Medvedevi üle. Rooma finaalis kohtuvad nad uuesti. / Foto: Zumapress/Scanpix

Rooma ATP Masters 1000 turniiri finaali jõudsid Holger Rune (Taani, 7) ja Daniil Medvedev (3), kellest kumbki pole veel liivaväljakul selle taseme turniiri võitnud.

Muidu võib aga mõlemat pidada suurturniiride meheks. Medvedev on võitnud juba viis Masters 1000 turniiri ja kolmel mänginud finaalis ning lisaks on tal slämmiturniiridelt võit pluss kolm finaali. Aastal 2023 on Medvedev selgelt meeste tennise liider, tal on võitude kaotuste bilanss 38-5 ja ta on võitnud neli turniiri, nende seas Miami Mastersi. Venelane juhib ka nn Single Race arvestuses ehk ainult 2023. aasta punktide alusel. Kuid tema nõrkus on olnud kehv mäng saviliival. ta on varem jõudnud sellel kattel vaid korra finaali (2019 Barcelona) ja nüüd siis teist korda. Kuigi mees on võitnud 19 turniiri, ei ole nende seas liivaväljaku võistlust.

Rune on vaatamata sellele, et tema tippaeg algas alles eelmisel hooajal, jõudnud juba kolmel Masters 1000 turniiril finaali. Esimene oli Pariis Masters mullu novembris ja selle ta võitis. Tänavu Monte Carlos kaotas ta finaalis Andrei Rublevile ja nüüd kohtub oma kolmandas finaalis Medvedeviga, keda ta ainsas omavahelises mängus on 6:3, 6:4 võitnud. See juhtus kuu aega tagasi Monte Carlo veerandfinaalis. Runel on tänavune võitude-kaotuste bilansss 27-9, aga liivaväljakul 14-2. Oma ainsa tänavuse turniiri võitis ta Münchenis, kus samuti mängiti saviliival. Sama turniiri võitis Rune ka mullu.

Nii võib isegi teatud mõttes finaali favoriidiks pidada Runet (stabiilsem saviliival, võitnud omavahelise mängu), aga üldise mängutaseme ja tänavuse vormi põhjal on soosik Medvedev.

Täna segas turniiri taas vihm, kuid kergemini said hakkama Rune ja Casper Ruud (Norra, 4), kelle mängus pikemat seisakut ei tulnud. Kui nad viimati kohtusid, lõppes mäng tüliga. Rune andis teda Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis võitnud vastasele ainult põgusalt kätt ja pärast kurtis, et Ruud tuli riietusruumi tema kallal ülbitsema. Ruud eitas sellist tegu ja tennisemaailm pigem usub norralast, kes on tuntud soliidse käitumise poolest. Kuid täna sai Rune pärast nelja kaotust naaberriigi esireketile tema vastu esimese võidu tulemusega 6:7, 6:4, 6:2.

Esimeses setis murdepalle polnud, aga murdevõimalusi (3) ainult Ruudil. Kuna tie-break’is läks norralane ette 5:0 ja võitis 7:2, oli tema setivõit teenitud. Teises setis juhtis Ruud juba 4:2, kui mängu tuli täielik pööre. Rune võitis neli geimi järjest ja viimasest 12st geimist 10. “Teise seti keskel polnud mul enam midagi kaotada ja ma sisendasin endale, et tuleb mängida vabalt ja nautida tennist, et see sett ei jääks mulle turniiri viimaseks. Kahes viimases mängus Novaki ja Casperi vastu olen vähemalt osa ajast mänginud oma parimat tennist. Need on kaks rasket vastast, keda saab võita ainult parima mänguga. Täna ma seda pikka aega ei leidnud, alles lõpus õnnestus pööre.”

Seevastu Medvedev ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) sattusid vihma ohvriks. Eriti kiuslik oli esimese seti lõpp, kus mäng katkes seisul 4:4, kui Tsitsipas oli saanud just murde tagasi. Paari tunni pärast jätkati ainult selleks, et mängida üks geim, mis viis kreeklase oma servil 5:4 ette. Kolmandat korda väljakule saabudes oli aga Medvedev ilmselt paremini kohanenud pausidega, sest ta võitis viis geimi järjest – 7:5, 2:0. Ka teises setis sai Tsitsipas murde tagasi, aga jälle kaotas servi seisul 5:5. Nii oli lõpptulemus 7:5, 7:5 Medvedevile.

Tsitsipas on liivaväljakul võitnud neli turniiri ja mänginud lisaks 7 korda finaalis. Tal on ka liivaväljakute Masters 1000 turniiridelt palju parem saldo kui Medvedevil – kreeklane on kaks korda võitnud Monte Carlos ning jõudnud Roomas ja Madridis finaali. Kindlasti oli neid, kes pidasid Tsitsipast poolfinaalis favoriidiks, aga seekord ta Medvedevist jagu ei saanud.

scroll to top