fbpx
Close
PAF.ee

VIDEO | Roger Federer näitas seekord Novak Djokovicile koha kätte! Eelmisest võidust kulus täpselt neli aastat

ATP finaalturniiril selgus lõplik paremusjärjestus Björn Borgi alagrupis. Grupi viimases kohtumises tulid platsile Novak Djokovic ja Roger Federer. Mõlemad vajasid igal juhul võitu, et pääseda poolfinaali.

Viimased neli nendevahelist matši oli võitnud Novak Djokovic. Roger Federeri viimane võit pärineski ATP finaalturniirilt täpselt neli aastat tagasi, samuti alagrupi faasis. ATP finaalturniiridel üldjuhul väga hästi esinev Federer pani Djokovici vastu täiskäigu sisse. Piisab vaid vaadata videokokkuvõtet (rääkimata kogu mängust) ja loetleda mõned statistilised näitajad, et aru saada, kui suur oli seekord Federeri ülekaal (tema näitajad eespool): ässad 12-2, esimeselt servilt võidetud punktid 81%-57%, teiselt servilt võidetud punktid 69%-44%, äralöögid 23-14, lihtvead 6-18, murdepallid ja nende realiseerimine 3/7-0/1. Sellega jätkab Federer jahti oma seitsmendale ATP finaalturniiri tiitlile.

Dominic Thiem, kes oli endale edasipääsu ja esikoha alagrupis juba varem taganud, kaotas enne gigantide heitlust mitte midagi otsustanud mängus Matteo Berrettinile 6:7 (3) 3:6. Mängus oli siiski “pisut” raha ja ATP punkte. Jutumärkides seepärast, et üks võit alagrupis annab 215 000 dollarit, aga turniiri kogu auhinnafondi (9 miljonit) juures see ongi pisku.

Alagrupi lõppjärjestus: 1. Thiem 2 võitu, 2. Federer 2 võitu, 3. Djokovic 1 võit, 4. Berrettini 1 võit.

Lõplikud poolfinaalpaarid selguvad homme.

scroll to top