Alexela Mastersi finaalis kohtuvad Malõgina – Kubre ja Glinka – Saar

– Lissi Kubre / Foto: Viktor Burkivski

Eesti tennise aastalõputurniiril ehk Alexela Mastersil kohtuvad laupäevases finaalis Elena Malõgina – Lissi Kubre ja Daniil Glinka – Karl Kiur Saar.

Naiste turniiril oli Malõgina pärast Pärnu ITF-i turniiri võitmist ilmne favoriit ja kuigi ta oli neljapäeval suurtes raskustes Valeria Gorlatšiga, näitas täna paremat taset, kui alistas Soojuse alagrupi esikohamängus Maria Lota Kauli 2:2. Selles mängus ei saanud vastased kuigi hästi käima ja seisuni 3:2 nähti ainult servimurdeid, kuni Malõginal õnnestus oma servi hoida. Edaspidi valitses Malõgina juba mängu, sundis teravate tagajoonelöökide osavate suunavahetustega Kauli üha rohkem eksima. Teises setis Kaul siiski võitis ka kaks oma pallingugeimi, aga 2:6, 2:6 kaotusest polnud tal pääsu.

Valguse alagrupis peeti soosikuks pigem Helena Narmonti, kes sügisel mitmel ITF-i turniiril häid punkte kogus, samal ajal kui tema vastane Lissi Kubre oli eelkõige edukas tema kodulinnas Pärnus peetud kahel turniiril, aga mujal sellist edu ei korranud. Narmont oli Kubret võitnud ka Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis, aga täna olid rollid vahetatud. Kubre mängis tagajoonelt märksa kindlamalt, kuid Narmont eksis lubamatult palju. Võit Kubrele 6:1, 6:2.

Täiesti sarnaste tulemustega lõppesid ka meeste otsustavad alagrupimängud: Energia grupis võitis Daniil Glinka Alexander Georg Mändma 6:1, 6:2 ja Jõud’i alagrupis Karl Kiur Saar Oskar Irdoja 6:2, 6:2. Neid tulemusi võib pidada seaduspärasteks, sest kui Saar ja eriti Glinka on ennast juba näidanud heast küljest ITF-i täiskasvanute turniiridel, siis nende vastased olid seni piirdunud ainult eduga noorteturniiridel.

Naiste finaal algab Tondi tennisekeskuses laupäeval kell 10.30 ja meeste finaal pärast selle lõppu, kuid mitte enne kella 11.30.

Vaadake siit ka noorte Mastersi esimese ringi ehk veerandfinaali tulemusi, pikemalt kirjutame turniirist pärast võitjate selgumist pühapäeval.