Valus! Mark Lajal kaotas Monastiris neljalt matšpallilt

– Mark Lajal / Foto: Facebook

Meeste ITF-i turniiril M15 Monastiris pidas täna üksikmängu põhitabeli avaringis maha kõva lahingu 18-aastane Mark Lajal.

Mark Lajal (ATP 1210.) kohtus esimeses ringis kaheksandana asetatud itaallase Luigi Sorrentinoga (ATP 871.). Mäng kujunes tasavägiseks ja eestlasel olid head võimalused väljuda sealt võitjana.

Esimeses setis hoidsid mõlemad oma servi seisuni 4:4. Seti ainsad murdepallid teenis järgmises geimis Lajal. Servimurde realiseerimine ja sellele järgnenud kindel pallingugeim tagasid avaseti võidu talle – 6:4. Serv töötas Lajalil hästi, lisaks viiele ässale oli tal kõrge võidetud punktide protsent mõlemalt servilt (1.serv – 82%, 2.serv – 75%).

Teine sett algas hoopis teisiti. Itaallane murdis kahel korral eestlase pallingu ning asus juhtima 4:1. Tundus juba, et sett on läinud, ent Lajal ei loobunud ning kaks väga kindlat geimi sulatasid kaotusseisu minimaalseks. Sorrentinol oli küll võimalus 5:3 ette minna, ent topeltviga võimaldas Lajalil geim enda kasuks pöörata. Edasi võitis Lajal kaheksast punktist seitse ning teenis vastase servil (seisul 5:4) kolm järjestikust matšpalli! Võit oli lähedal, ent libises käest… Lajalil oli kasutada veel neljaski matšpall, seda kiires lõppmängus seisul 7:6, mis jäi paraku samuti realiseerimata. Nüüdki oli võidušanss vastase pallingul. Dramaatilise teise seti kiire lõppmäng Sorrentinole 10:8. Suurim erinevus võrreldes esimese setiga peitus esimese servi õnnestumisprotsendi languses (68 %-lt 52-le) ja võidetud punktides (68%).

Võidu napp käest libisemine kohe eestlast ei murdnud. Otsustava seti alguses oli Lajalil variant esimesena servimurre teha (seisul 1:1 kaks murdepalli), aga selle luhtumine tõenäoliselt mõjus lõpuks halvavalt. Edasi mängiti lühikesi geime ning kaks servimurret itaallaselt tagasid talle kindla setivõidu 6:2. Kogu mäng seega Sorrentinole tulemusega 4:6, 7:6(8), 6:2. Servi statistika langes otsustavas setis Lajalil veelgi, kuigi kogu mängu peale tegi ta kaheksa ässa kõrval vaid ühe topeltvea. Itaallane tegi vastavalt 4 topeltviga ja lõi 4 ässa.