fbpx
Close

Oliver Ojakäär jõudis ITF-i turniiril põhitabelisse

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL

Esimest korda väljaspool Eestit täiskasvanute ITF-i 15-tuhandelisel turniiril osalev 16-aastane Oliver Ojakäär jõudis Dohas põhitabelisse, kui alistas kvalifikatsiooni otsustavas ringis Cheraag Bajwa (Suurbritannia) 2:6, 6:1, 10:4.

Ka Bajwal ei ole ATP edetabelikohta, kuid ta on ITF-i turniiridel sagedamini mänginud. Ojakäärul oli esimeses geimis kolm murdepalli, kuid pärast nende kasutamatajätmist oli selles setis parem Briti tennisist. Kuid teises setis oli Ojakäär palju kindlam ja murdis kolmel korral vastas servi. Matši tie-break’is ei kaotanud Ojakäär oma pallingul ühtki punkti ja nii piisas kolmest minimurdest suure varuga. Kaks ässa löönud Ojakäär lõi esimest servi hea protsendiga (71) ja võitis neist punktidest 69%.

Kuid põhiturniiril ootab Ojakääru ees raske katsumus, sest ta loositi avaringis kokku kuuendana asetatud Ryan James Storriega (Suurbritannia), kes asub ATP edetabelis 713. kohal. 23-aastane britt on ka võitnud kaks ITF-i turniiri, neist teise tänavu septembris Sozopolis (Bulgaaria).

Kenneth Raisma (ATP 1136.) läheb avaringis kokku Ray Ho’ga (Taipei), kes on eestlasest edetabelis pisut tagapool (1199.).

scroll to top