fbpx
Close

Uus turniir United Cup alustab neljapäeval

– Stefanos Tsitsipas ja Rafael Nadal on kaks kõrgeima asetusega meesmängijat United Cupil. / Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeval algab kolmes Austraalia linnas (Brisbane, Perth, Sydney) esimest korda tennise ajaloos peetav United Cup, mis sisuliselt asendab kaht varasemat turniiri.

Esiteks, reglemendi poolest on turniir sarnane kunagi Austraalias samuti aastavahetusel peetud Hopman Cupiga, kuid United Cupil kuulub võistkonda rohkem mängijaid ja mängitakse varasemate Davis Cupi reeglitele sarnaselt neli üksikmängu ja paar (igal juhul segapaar). Samuti asendab United Cup eelmistel aastatel Austraalias peetud ATP Cupi, kus mängisid ainult meeskonnad. Üksikmängude võitmise eest saab nii ATP kui ka WTA punkte, aga need olenevad ka sellest, kes on vastane – kõrgema rankinguga mängija alistamise eest saab rohkem punkte – vaata punktitabelit siit.

Tähtis on ka lisada, et üksikmängus keegi üle ühe kohtumise ehk siis esinumber mõlemat mängu pidada ei saa.

United Cupil osaleb 18 riiki, kes on jagatud kuute alagruppi. A ja F-grupp mängivad Perthis, B- ja E-grupp Brisbane’is ning C ja D-grupp Sydneys. Seejärel kohtuvad sama linna gruppide võitjad omavahel. Lisaks kolmele võitjale pääseb poolfinaali kaotajaist parima võiduprotsendiga tiim. Neli edasipääsejat lõpetavad turniiri Sydneys 6.-8. jaanuarini poolfinaalide ja finaaliga.

Alagruppide koosseisud. A: Kreeka, Belgia, Bulgaaria, B: Poola, Šveits, Kasahstan, C: USA, Saksamaa, Tšehhi, D: Hispaania, Austraalia, Suurbritannia, E: Itaalia, Brasiilia, Norra, F: Prantsusmaa, Horvaatia, Argentiina.

Paigutus anti võistkondadele kahe esinumbri (mees ja naine) edetabelikohtade summa alusel. Loomulikult nii, et parim on väikseim summa. Selle alusel on esimene Kreeka (3. Stefanos Tsitsipas ja 6. Maria Sakkari), järgnevad Poola (Hubert Hurkacz 11. ja Iga Swiatek 1.), USA (Taylor Fritz 9. ja Jessica Pegula 3.) ning Hispaania (Rafael Nadal 2. ja Paula Badosa 13.). Kõigil ülejäänud võistkondadel on kahe parema mängija edetabelikohtade summa 40 või rohkem.

Aga samas tuleb arvestada, et näiteks Kreekal pole tippude kõrvale panna kuigi hea edetabelikohaga teist numbrit ja tegelikkuses peaks ühtlaseim võistkond olema hoopis USA-l, sest ka nende number kahed Frances Tiafoe ja Madison Keys kuuluvad TOP20 hulka. Samuti kuulub 20 parema hulka Hispaania meeste teine number Pablo Carreno Busta.

scroll to top