fbpx
Close

Taylor Fritz: saan ligi 100 tapmisähvardust pärast iga kaotatud mängu

Taylor Fritz. / Foto: Zumapress/Scanpix

USA tennisemängija Taylor Fritz, kes alles hiljaaegu avaldas arvamust tennisemängijate homoseksuaalsuse teemadel, ütles veebiväljaandele Clay muuhulgas ka seda, et Mardy Fish ja Bob Bryan pole kihlveokontori reklaamimise eest trahvi ära teeninud.

„On selline tunne, et kõik peale mängijate teenivad kihlvedude pealt,“ sõnas 25-aastane ameeriklane. ITIA teatas novembri lõpus, et USA Davis Cupi koondise kapten Mardy Fish ja treener Bob Bryan saavad 10 000 USD trahvi kihlveofirma promomise eest.

Viimastel aastatel on sageli juttu olnud sellest, et paljud tennisemängijad peavad pärast kaotatud kohtumisi vihaste mängurite ahistamist kannatama. Fritz ütles, et tema saab laias laastus 50-100 tapmisähvardust pärast iga kaotatud matši.

Tapmisähvardused on tõelisus

„Nemad lihtsalt reklaamisid üht kihlveokompaniid. Tean täpselt, et nad ei kutsunud üles kihla vedama tennise peale ja kindlasti ei öelnud nad, et „panustage tennisemängudele“ või midagi sellist. See on reeglite vastane, saan sellest aru.“ USA tennisist lisas, et näeb asja teisest küljest: “Kõik teevad panustamisega raha, välja arvatud tennisistid. Saame pärast iga kaotatud matši nii 50-100 tapmisähvardust. Kohutavad sms-id, hirmsad viha ja vihkamist täis sõnumid, see on mängurluse pahupool. Positiivseid sõnumeid me ei saa. Meie suhtes on see ebaõiglane. Kindlasti ei tohiks tennisemängijad üles kutsuda tennise peale kihla vedama, mitte mingil juhul. Mis juhtus Bobi ja Mardyga, on lihtsalt ebaõnn. Arvan, et aeg on reeglid üle vaadata ja midagi muuta.“

Pärast seda kui ITIA (International Tennis Integrity Agency, organisatsioon, mille eesmärgkis on seista ausa profitennise eest) võttis Fishi ja Bryaniga ühendust, tegid nad ITIAga igakülgset koostööd ja eemaldasid kihlveokontorit reklaaminud postitused oma sotsiaalmeediakontodelt. Mõlemad mehed töötavad siiani USA Davis Cupi meeskonnaga. USA tiim kaotas tänavu Davis Cupi veerandfinaalis Itaaliale.

scroll to top