fbpx
Close

Tallink Openi osavõtjad teada, mängib ka endine maailma 12. reket

Kunagine maailma 12. reket Yanina Wickmayer mängimas tänavu septembris Souli turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Vähem kui kahe nädala pärast Tallinki tennisekeskuses algava Tallink Open W40 ITF-i turniiri osavõtjate nimekiri on juba avaldatud ja nende hulgas on ka endine maailma 12. reket.

Turniir peetakse 9.-15. jaanuarini ja kohe järgmisel nädalal on kavas sama auhinnafondiga Paf Open, kus suure tõenäosusega needsamad mängijad teevad taas kaasa, aga esialgu ametlikku ülesandmist sellele turniirile veel pole tehtud. Kuna 16. jaanuariks on lõppenud Austraalia lahtiste kvalifikatsioon, pole välistatud, et sealt saabub Eestisse täiendavalt mõni TOP200 mängija, kes 9.-15. jaanuarini ei saa siin kaasa teha, sest viibib samal ajal Melbourne’is eesmärgiga pääseda slämmi põhiturniirile.

Igatahes on esialgse ülesandmise põhjal Tallink Openi kõrgeima asetusega mängija Lesley Pattinama Kerkhove (Holland), kes praegu on maailma 233. reket, aga parimal nädalal olnud 135. kohal. Kokku on TOP300 seast üles antud lausa 13 mängijat, aga külalistest tähelepanuväärseim on hoopis maailma 322. reket Yanina Wickmayer (Belgia), kes oma parimal nädalal (2010 aprill) oli maailma 12. reket. Wickmayer on karjääri jooksul võitnud viis WTA turniiri ja jõudnud 2009. aastal US Openi poolfinaali. Praegu 33-aastane Wickmayer sünnitas mullu aprillis tütre ja nüüd üritab võib-olla sama edukat tagasitulekut nagu Tatjana Maria pärast teise lapse sündi.

Eesti mängijaist pääseb Elena Malõgina edetabelikohaga (347.) otse põhiturniirile, aga Maileen Nuudi teenib sinna vabapääsme. Mitmed Eesti tennisistid saavad vabapääsme või isegi edetabelikohaga kvalifikatsiooniturniirile. Esialgu on peamised kandidaadid valikturniirile Katriin Saar, Elisabeth Iila ja Laura Rahnel, neist kaks viimast omavad ITF-i, aga mitte WTA edetabelikohta.

Vaadake W40 Tallink Openi mängijate nimekirja siit.

Turniiripassid, mis sisaldavad ka tenniseaasta seinakalendrit ja Tallink reisivoucherit, on saadaval piletilevis.

scroll to top