fbpx
Close

Uskumatu: Tennis Europe’i Tallink Junior Openil tegid kolm Eesti mängijat ilusa duubli

– Luukas Raudkivi / Foto: ETL

Laupäeval jõudsid Tallinki Tennisekeskuses lõpule Tennis Europe’i 2nd Tallink Junior Openi turniirid U12 ja U16 vanuseklassis. Võistlused osutusid noorte Eesti mängijate jaoks vägagi edukaks.

U12 vanuseklassi 2. kategooria turniiril said tšempionitaldriku nii üksik- kui paarismängus Kiira Paškov ja Luukas Raudkivi, U16 3. kategooria turniiril sai duubliga hakkama Denis Maijorov.

Tütarlaste turniiril krooniti kahekordseks tšempioniks Kiira Paškov, kes finaalis oli ülekaalukalt parem Soome piigast Wilhelmina Vainikkast 6:2, 6:0 ning koos paarilise Eleanora Roosiga mängiti paarismängu otsustavas mängus üle teine Eesti duo, läbi turniiri väga tublilt esinenud Liisa Marii Põhjala/Rebeka Rohumägi 6:3, 6:0. Poolfinaali mängisid end ka Elisabeth Averjanov/Stefanija Variksoo ning Eleanora Roos jõudis üksikmängus poolfinaali.

Poiste U12 turniiril tuli kahekordseks võitjaks Luukas Raudkivi, kes üksikmängu finaalis alistas treeningkaaslase Ken Inki 6:3, 6:4 ning koos Inkiga paarismängus ka Läti eakaaslaste esipaari Ralfs Upenieks/Eriks Valeinise 6:3, 6:2. Lätlased olid poolfinaalis jagu saanud teisest Eesti duost Kaspar Jaani/Nikita Smirnov 6:1, 6:7 (4), 10:6. Poolfinaalis oli Raudkivi tulises heitluses parem Nikita Smirnovist 1:6, 6:1, 10:4 ning Ink lätlasest palju hõlpsamalt Tomass Dalderisest 6:1, 6:3.

U16 tütarlastest tegi Eesti piigadest edukaima turniiri 13-aastane Kätriin Reinvald, kes üksikmängus jõudis ainsana Maarjamaa mängijatest veerandfinaali ning paarismängus koos Läti esindaja Adelina Latšinovaga põrutati finaali välja, kus jäädi põneva lahingu järel alla Ukraina/Läti duetile Yeva Galiievska/Laura Ozola 3:6, 6:7 (4). Poolfinaalis mängisid ka Lisette Aljas/Anna-Maria Tottrup, kel samuti tuli tunnistada Galiievska/Ozola suhtleiselt nappi paremust 6:7(3), 6:3, 4:10.

Poiste U16 turniiril näitas head vormi Denis Maijorov, kes üksikmängu poolfinaalis oli kahe ja poole tunnise võitluse järel parem oma paarismängupartnerist Robert Raagist 6:4, 1:6, 6:4. Teises poolfinaalis selgus võitja lausa kahe tunni 48 minutilise tulise andmise järel. Villem Aadamsoo alistas napilt lätlase Arturs Žagarsi 6:3, 3:6, 6:4.

Reedel peeti ka paarismängu finaal, kus sepistas turniirivõiduga endale kena sünnipäevakingituse Robert Raag, sest koos Maijoroviga oldi paremad Eesti/Läti duost Indrek Herman Raudkivi/Žagars 7:5, 6:2.

– Vasakul Denis Maijorov ja Robert Raag / Foto: Erakogu

Nelja parema sekka mängisid end ka Läti/Eesti paar Nikita Gavrikonoks/Vikrotr Fainstein ning Kaspar Lusti/Rasmus Stalmeister.

Laupäevaseks üksikmängu finaaliks oli Aadamsool nähtavasti püssirohi aga otsas ning Maijorov teenis TE tšemipionitiitli 7:5, 6:0 võiduga.

Tütarlaste finaalis alistas ukrainlanna Yeva Galiievska Vene neiu Jekaterina Ivanova 6:2, 6:2 ning ka tema krooniti kahekordseks tšempioniks.

scroll to top