fbpx
Close

Eesti näitas laupäeval Šveitsi vastu hambaid, kuid servikäpad olid ketis ning hammustama ei ulatunud

– Daniil Glinka näitas südi mängu / Foto: Igor Pissarev/ETL

Šveitsis  Bielis jätkus täna Davis Cupi Maailma II grupi kohtumine Šveitsi ning Eesti meeskondade vahel. Reedel olid eestlased jäänud Jan Group Arenal teatavasti 0:2 kaotusseisu.

Laupäeval tulid esimeseks matšis väljakule paarismängijad, Šveitsi poole pealt Marc-Andrea Hüsler/Dominic Stephan Stricker. Eesti koondise kapten Ekke Tiidemann saatis sinimustvalgetest platsile meie hetke parima võimaliku paari Vladimir Ivanovi ning Mattias Siimari.

Eesti meestel olid vastas üks võimas ja teine nobe kuju, 25-aastane vasakukäeline Hüsler on 196 sentimeetrit pikk ning 19-aastane Stricker asub maailma edetabelis 287. kohal.

– Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar / Foto: Allar Hint

Eesti mehed andsid siiski šveitslastele tugeva lahingu, kogu kohtumise peale said juustumaa tennisemehed kätte vaid ühe servimurde. Seda kümnest võimalusest, eestlased võitlesid välja kaheksa murdepalli, kui ära ei õnnestunud naksata ainsatki.

Kokkuvõttes oli Šveits paarismängus 6:4, 7:6 (4) parem, läks 3:0 juhtima ning kindlustas sellega ka matšivõidu.

Paarismängu statistikast võib välja lugeda ilmset vahet pallingus: kui Šveitsi duo lõi 13 ässa, siis eestlaste vastava joone peal kummitab ümmargune null. Šveits tegi ühe topeltvea meie kolme vastu. Karm vahe on ka teise servi punktivõitudest, šveitslased said teiselt servilt 70 protsenti, Eesti mehed 50 protsenti punktidest. Punktidega jäid Hüsler/Stricker peale 78:65.

Pärast lõpptulemuse selgumist otsustas Tiidemann anda üksikmängus võimaluse Daniil Glinkale, kes neljandas kohtumises sai jõudu katsuda Henri Laaksoneniga ning viimases matšis sai soojendusdressi maha võtta ka Siim Troost.

Daniil Glinka (ATP 818.) osutas endas ligi seitsesada edetabeli kohta kõrgemal asuvale Laaksonenile korralikku vastupanu.

Matši esimenes geimis Glinka servil mängiti 14 punkti, Laaksonenil oli kaks murdepalli… Esimeses setis siiski servimurdeid ei nähtud, kuid kiires lõppmängus oli kindlam kuni 2011. aastani oma sünnimaad Soomet esindanud 29-aastane Laaksonen. Ta läks tie break`is ette 6:0 ning võitis 7:3 ja avaseti seega 7:6.

Teises setis hoidsid mõlemad mängijad oma servi kuni seisuni 5:4 Šveitsi mängija kasuks, kui Laaksonen kohe esimese murdepalli realiseeris ning 6:4 setivõiduga ka šveitslased matši 4:0 juhtima viis.

Jällegi võis üheks kaalukeeleks saada palling, Eesti mängija tegi koguni seitse topeltviga, Šveitsi esindav soomlane aga ainult ühe. Esimeselt servilt võitis Laaksonen 94 protsenti punktidest, Glinka 75.

– Siim Troost / Foto: Igor Pissarev/ETL

Viimases kohtumises 21-aastase Siim Troosti ja 18-aastase ja 198 sentimeetri pikkuse Šveitsi talendi Kym Jerome`i vahel oli tasavägist mängu vaid avasetis, mille Jerome võitis 6:3, šveitslane pakkis eestlase kokku tunni ja seitsme minutiga, sest teises setis alistus Troost 1:6.

Taas peab rääkima pallingust, sest Troosti esimese servi õnnestumisprotsent oli mannetu (33%), teise servi lõi ta küll täpselt kasti (96%), kuid punktideks õnnestus neist konverteerida vaid 10 35st ehk 29 protsenti.

Tennisnet loodab peagi saada ka asjaolsaliste kommentaari.

scroll to top