fbpx
Close
PAF.ee

USA tulevikulootus: ATP ei ole koroonaviiruse ajastul mängijate heaks midagi teinud

Reilly Opelka (paremal) ja Hubert Hurkacz üle-eelmisel nädalal Palm Beachi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

USA tennise üks tulevikulootusi, pommservi poolest tuntud 22-aaastane ja 207 cm pikkune mängija Reilly Opelka on pettunud meeste profitennise katusorganisatsiooni ATP tegevuses.

Opelka võitis üle-eelmisel nädalal näidisturniiri, mille korraldasid hoopis teised inimesed, kuid just ATP peaks hoolitsema mängijate eest ja andma neile rohkem infot olukorra kohta. “Arvan, et nad poleks saanud käsitseda olukorda kuigivõrd halvemini, kui nad seda tegid,” märkis Opelka ATP kohta. “Me oleme täielikult jäetud pimedusse, me ei tea, mis toimub ja hakkab toimuma. Samal ajal ei teinud ATP ametnikud palgakärpeid nagu näiteks tegi WTA. See ei ole hea, kui ametnike teenistus on suurem kui Roger Federeri tänavune auhinnaraha.”

Opelkal on ka kindel arvamus madalamal edetabelikohal asuvate mängijate toetamise kohta. “Mängijad ei peaks kunagi maksma teistele mängijatele,” ütles Opelka. “Aga praeguses segases olukorras see tundub vajalik. Nii et ma ei ole otseselt abistamisfondi vastu. Kujutan ette, et maailma edetabeli 115. koha mees maksab endiselt palka treenerile ja füsioterapeudile, sest käitub professionaalile kohaselt. Ma ei tahaks olla lugupidamatu 500. kohast tagapool asuvate mängijate suhtes, aga tegelikult nad hetkel säästavad, sest tavaolukorras nende auhinnaraha ei kompenseeri reisi- ja elamiskulusid. Nii et minu meelest peaks olema prioriteet 100.-400. kohal asuvate tennisistide toetamine. Kui aga ATP soovib, et mängijad annaksid oma panuse, kuid enda palka ei kärbi, siis see on täiesti vale.”

scroll to top