fbpx
Close

Opelka lajatas tenniseajakirjanikele: segapaarismäng tuleks lõpetada!

– Reilly Opelka / Foto: AP/Scanpix

Ajal, mil sportlased, sealhulgas ka tennisistid valivad meediaga suheldes hoolikalt sõnu, et mitte pahandustesse sattuda, on Reilly Opelka mees, kes ei karda välja öelda, mida mõtleb.

24-aastane tennisemängija on hetkel USA meestest ATP edetabelis kõrgeimal positsioonil – tema päralt on maailma rankingus 20. koht. Pärast seda, kui hiiglase kasvu (212 cm) Opelka 2015. aastal profiteed alustas, on ta mänginud 12 korda suure slämmi põhiturniiril, kõvakattel on ta pärjatud ka kahe ATP-tiitliga. Tänavu teenis ta ka oma suurima võidu, kui Torontos alistas kreeklase Stefanos Tsitsipase.

Opelka on võtnud eesmärgiks USA meeste tennise taas rambivalgusesse viia, sest veel praegugi võrreldakse nii tema, kui ta kaasmaalaste saavutusi mõnekümne aasta taguste suurkujude Pete Samprase ja Andre Agassiga.
Hiljuti nahutas Euroopa tiim Laver Cupil Maailma meeskonda 13:1, see tekitas tõsiseid küsimusi – kas tõesti on Vana Maailma tennisistid nii võimsalt teiste kontinentide kolleegidest paremad? Opelka meelest mitte. Ameeriklane on veendunud, et ajakirjandus näitab asja halvemini, kui see tegelikult on.

“Ajakirjanikud on jubedad tüübid – eriti mõned. Osadele lihtsalt meeldib kritiseerida. Nad soovivad olla supernegatiivsed. Eriti sellised sulesepad, kes tennisest mitte essugi ei tea. Ausalt öeldes, arvan, et tennises tegutsevad kõige halvemad spordiajakirjanikud üldse,” sõnas mees Inside Tennisele antud intervjuus. Nimeliselt tõi ta välja ESPNi kommentaatori Chris Fowleri, kes süüdistas US Openil noort hispaanlast Carlos Alcarazi teesklemises ja kaotada mitteoskamises, kui too veerandfinaali Felix Auger-Aliassime`i vastu pooleli jättis. Pressikonverentsil teatas Alcaraz, et teda vaevas nelipealihase venitus ning osaline rebend. 

“See ESPNi kutt võiks kommenteerida ülikoolide jänkivutti, kuid mitte kunagi ühtki tennisemängu. ESPNi vaatab palju inimesi, kes tennisest suurt ei tea ja nad võisid nüüd ülekannet vaadates mõelda, et Alcaraz jättis lihtsalt matši pooleli, jalutas väljakult ära – milline tropp, totaalne luuser…Kui ma oleksin turniiri korraldaja, ei lubaks ma Fowlerit kunagi tennist kommenteerima.”

Opelka elas oma pettumust meedias veelgi rohkem välja. Nimelt väitis üks prantsuse leheneeger, et 2020. aasta Roland Garrost ei tohiks suure slämmi turniirina arvesse võtta, sest seal jäi pidamata segapaarismänguturniir.”Segapaarismäng kui eraldi distsipliin tuleks üldse ära kaotada, mingit publikuhuvi ega piletitulu sellel niikuinii ei ole. See ei huvita mitte kedagi, sel pole vaatajaid. Visake see ala prügikasti ja jaotage auhinnaraha parem slämmiturniiride üksikmängu kvalifikatsioonimängijatele. Andke papp neile, kel on mingigi lootus pileteid müüa,” põrutas Opelka. Käesoleva aasta suure slämmide segapaarismängu turniiride tšempioniks tuli ühe poolena alati aga USA tennisist. 

“Tennisemeedia on jube. See pidurdab ala arengut,” lisas ameeriklane.

Käimasoleval Indian Wellsi turniiril jäi 16. paigutusega Opelka kolmandas ringis alla bulgaarlasale Grigor Dimitrovile 3:6, 4:6. “Indian Wells ei kuulu kindlasti mu lemmikturniiride hulka. Ja pekki, lõpetage see pidev võrdlemine Agassi ja Samprasega. Saage üle. Meil on aasta 2021, me ei ela eelmise sajandi lõpus,” kinnitas Opelka suhtumist eelkõige USA tennisemeediasse.

scroll to top