fbpx
Close
PAF.ee

Maailma esireketi ema: vabandan oma teiste poegade ees, meil lihtsalt polnud jaksu

– Novak Djokovici vanemaid, Dijanat ja Srdjani, saab sageli tennisestaadionil pojale kaasa elamas näha | Foto: AFP/Scanpix

Serblane Novak Djokovic on olnud maailma esireketi staatuses kokku 282 nädalat. Selle näitajaga on ta maailma kolmas mees pärast Roger Federeri (310 nädalat) ja ameeriklast Pete Samprast (286 nädalat). 

2015. aasta Wimbledonist kuni 2016. aasta Roland Garrosini võitis ta neli suure slämmi turniiri jutti. Kokku on Serbia tenniseäss pärjatud 17 Suure slämmi turniiri tiitlivõiduga. 

Novak Djokovici ema Dijana Djokovic valgustas pisut saavutuse peresiseseid tagamaid ja rääkis intervjuus Šveitsi väljaandele Blick, et terve Djokovicide pere sihiks oli täita ainult Novaki unistusi. Samal ajal ei jätkunud vanematel piisavalt aega ja vahendeid teiste, samuti tennist harjutavate poegade jaoks.

„Kogu elu tiirles ümber Novaki. Me eirasime nooremate poegade soove, kui need ei kattunud Novaki plaanidega. Ükskord pidid näiteks Djordje ja Marko minema Barcelonasse tenniselaagrisse. Kuid see jäi ära, sest kogu perel tuli koos sõita Nolega järgmisel hommikul Miamisse turniirile,“ rääkis Dijana.   

„Nole vajas meid ja me pidime tekitama temas tunde, et kõik seisavad ühtse müürina tema taga. Ta jõudis Miami turniiril finaali ja see sai noorematele poegadele saatuslikuks. Sellest ajast alates andsime tema jaoks kõik, mis meil anda oli. Mul on tegelikult kahju oma noorematest poegadest. Ma pean nende ees vabandama. Ka nemad olid väga andekad,“ tundis Dijana Markost (sündinud 1991) ja Djordjest (sündinud 1995) rääkides end süüdi.

„Kuid meil lihtsalt ei jätkunud jõudu, ega ka finantse, et Markot ja Djordjet samaväärselt toetada. Mu abikaasal polnud enam jõudu. Kogu tema energia oli kulunud Novakile,“ lisas Djokovicide pereema.

„Mäletan, et kui Novak oli 12-aastane, oli meil isegi söögist puudus. See tekitas tohutut stressi, sest palgast jätkus napilt vaid üüri tasumiseks. Aga mingil imekombel rabelesime sellest olukorrast alati välja. Usun, et see oli tänu Jumalale.“

„Abikaasa Srdjan oli sunnitud laenu võtma inimestelt, kes polnud kunagi seadusekuulekad ja soovisid raha tagasi saada ülikõrge intressiga. Raha tuli laenata, et vanu võlgu tagasi maksta. Ja seejärel uuesti laenata, et vanem poeg saaks tennist mängida. Srdjan otsis meeletult Novakile sponsoreid, ma arvan, et umbes tuhatkond ettevõtet ei uskunud meisse. Ta pakkus firmadele ka Novakisse investeerimisvõimalust. Kuid teda ei kuulatud – nüüd ehk kahetsevad, praegu oleks nad teeninud miljoneid,“ ütles Dijana Djokovic.

scroll to top